Ta biżuteria przynosi pecha

i

Autor: Shutterstock Ta biżuteria przynosi pecha

Ta biżuteria przynosi pecha! Lepiej jej nie noś i nie dawaj w prezencie

2022-05-27 12:13

Jaka biżuteria przynosi pecha? Kolczyki, naszyjniki i pierścionki to bez wątpienia jedna z ulubionych dodatków wielu kobiet. Marylin Monroe mówiła, że diamenty są najlepszym przyjacielem każdej kobiety. Niewiele osób jednak wie, że nie każda biżuteria nadaje się na prezent. Niektóre wyroby jubilerskie przynoszą pecha ich posiadaczom. Mogą przysporzyć wielu nieszczęść, być powodem utraconej miłości i zwiastunem problemów. Zobacz, która biżuteria przynosi pecha i lepiej jej nie nosić.

Biżuteria, która przynosi pecha

Czy wiecie, że istnieją dziesiątki wszelkiego rodzaju przesądów dotyczących dawania w prezencie biżuterii? Wbrew pozorom nie bywa ona jedynie symbolem piękna i uczuć, ale również uznawana jest za przyczynę pecha i niepowodzeń w życiu. W naszej kulturze najbardziej znamienne są pierścienie i obrączki. To one są symbolem miłości czy małżeństwa, ale również metaforą więzienia (kajdany i dyby) i zniewolenia. Także inna biżuteria uchodzi za mniej lub bardziej pechową. Zobacz naszą listę i sprawdź, jaka biżuteria przynosi nieszczęścia i lepiej jej nie ubierać. 

Zobacz także: Mantra dla znaków zodiaku. Ważny cytat na szczęście Twojego znaku zodiaku. Sprawdź, swoje zaklęcie

Ta biżuteria sprowadzi na Ciebie nieszczęście. Zobacz, czego unikać

Biżuteria przynosząca pecha - PERŁY

To najgorszy możliwy wybór. Perły od setek lat uchodzą za wyjątkowo pechowe. Uznaje się, że wraz z perłami otrzymuje się łzy i żal drugiej osoby. Perły w pierścionkach zaręczynowych mogą być oznaką trudności w małżeństwie. 

Biżuteria przynosząca pecha - OPAL

Biżuterię z opalem lepiej sobie odpuścić. Może ona przynosić nie tylko pecha, ale również zwiastować śmierć. W 1829 roku Sir Walter Scott napisał powieść Anne of Geierstein, znaną również pod tytułem Służąca mgły, w której główna bohaterka umiera gdy na jej opal spada kropla wody święconej. Po tym zaczęto wierzyć, że opal jest kamieniem diabła. 

Biżuteria przynosząca pecha - BRANSOLETKA

Lepiej nie wręczać swoim rodzicom bransoletki, może ona ograniczać jej posiadacza i sprawić, że będzie się czuł jak w potrzasku. 

Biżuteria przynosząca pecha - ZEGAREK

Również zegarki nie są polecane jako prezent dla bliskich. Takie podarunek może oznaczać odliczanie czasu do rozstania lub śmierci. 

Sonda
Uważasz, że biżuteria to dobry pomysł na prezent?
Tańczące z Promocjami 26.04.22
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE