Wzięłam ślub z muzułmaninem. Matka wyzwała mnie od szmat, a ojciec się wyrzekł

i

Autor: shutterstock

Wzięłam ślub z muzułmaninem. Matka wyzwała mnie od szmat, a ojciec się wyrzekł

2021-11-02 12:13

Krzywdzące stereotypy obecne w polskim społeczeństwie są częstsze niż mogłoby się wydawać. Brak poszanowania dla wolności wyboru i chęć narzucania partnera potomstwu wciąż są aktualne! "Rodzice zawsze byli konserwatywni i zamknięci, ale jak dowiedzieli się o moim ślubie, to grubo przesadzili [...] matka wyzwała mnie od szmat, a ojciec się wyrzekł!". Tymi słowami jedna z naszych czytelniczek opisuje skutki swojego małżeństwa z muzułmaninem.

29-letnia czytelniczka postanowiła podzielić się swoją trudną sytuacją rodzinną. Opowiedziała o wydarzeniu, które skutkowało ogromnym i prawdopodobnie nieodwracalnym konfliktem pomiędzy nią, a jej rodzicami. Co było zapalnikiem tego sporu? Związek z muzułmaninem. - Od dłuższego czasu byłam pewna, że tego chce. Mąż, dzieci, dom. Byłam gotowa! Oczywiście moim bliskim się nie spodobało, że mój wybranek to muzułmanin. Trudno. Kochałam go naprawdę i nie obchodziło mnie zdanie innych. Wzięliśmy kameralny ślub w sekrecie przed tymi sępami. Gdy po fakcie powiedziałam o tym rodzicom, matka wyzwała mnie od szmat, a ojciec się wyrzekł! Wiedziałam, że są uprzedzeni, ale w życiu nie spodziewałam się, że potraktują mnie tak okropnie! Teraz nawet nie rozmawiamy... - wstrząsająco wspomina.

Te słowa 29-letniej kobiety pomagają dostrzec, że w polskim społeczeństwie wciąż istnieją ogromne problemy, związane z nieszanowaniem odmienności. Problem ten często dotyczy starszych ludzi. Niestety, na zmianę ich postępowania raczej trudno jest wpłynąć. Postawy tolerancyjne są jednymi z tych, które należałoby wpajać już od dziecka.

Sonda
Jakie macie relacje z rodzicami?
Express Biedrzyckiej - Artur Dziambor: PiS z Lewicą zaciskają nam sznur na szyi