Filmowe podróże

Gdzie kręcono film „Znachor”? Netflix pokazał widzom nowe plenery

2023-09-28 16:21

Nowy „Znachor” jest już dostępny na platformie Netflix. Trzecia ekranizacja powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza zabiera widzów w zupełnie inne miejsca niż poprzednia. Sprawdź, gdzie kręcono zdjęcia do „Znachora” Netfliksa.

„Znachor”, który miał premierę 27 września 2023, był kręcony w Zgierzu, Lublinie, Nieborowie, Falentach, Głownie, Nowosolnej, Świdniku, Krzczonowie, Liwie i Nadarzynie. Podczas gdy „Znachor” Jerzego Hofmanna toczył się na Podlasiu, Michał Gazda umiejscowił swoich bohaterów na Mazowszu, głównie we wsi Radoliszki niedaleko Radomia.

Znachor 2023. Gdzie kręcono zdjęcia do filmu Netfliksa?

Jerzy Hofmann kręcił „Znachora” m.in. w pałacu w Radziejowicach, Skolimowie, Łodzi, Piekarach oraz Bielsku Podlaskim. Natomiast nowa wersja z 2023 swoje plenery znalazła m.in. w skansenie w Lublinie. Natomiast kamienica, przy której prof. Rafał Wilczur (Leszek Lichota) zostaje pobity, znajduje się w Zgierzu, przy ulicy Dąbrowskiego 25. Swój udział w produkcji miała także jedna z lubelskich restauracji. Chodzi o scenę, w której hrabia Leszek Czyński wyjmuje talerz owoców morza i próbuje nakarmić chorego przyjaciela swojej ukochanej Marysi. Ten talerz przygotował szef kuchni Insomnia Home & Restaurant. Zostały one podane na srebrnej tacy wypożyczonej z pałacu. W nowym „Znachorze” nie brakuje także odpowiedniej oprawy muzycznej, podkreślającej klimat Mazowsza. W tle słychać zespół SVAHY - Patrycja Cywińska-Gacka (bęben obręczowy, śpiew), Ewa Pater (suka biłgorajska, mandolina, gitara, śpiew) i Małgorzata Żurańska-Wilkowska (lira korbowa, śpiew).

Skansen w Lublinie. Tu kręcono nowego Znachora

Po premierze filmu „Znachor” na platformie Netflix, Muzeum Wsi Lubelskiej może spodziewać się najazdu turystów. W nowej wersji filmu pokazane zostały przepiękne plenery jednego z największych skansenów w Polsce. Jedną z największych atrakcji skansenu, jest sektor miasteczkowy, który pokazuje prowincjonalne miasto z lat 30. XX wieku. Turyści mogą zobaczyć między innymi dawny zakład fryzjerski, sklep żelazny, żydowską kuchnię, piwiarnie, trafiki czy dom burmistrza.

Znachor na Netflix — obsada. Kto zagrał w nowej wersji filmu?

Leszek Lichota będzie trzecim w historii profesorem Wilczurem. Netflix wyprodukował nową wersję filmu „Znachor”. Najbardziej znaną ekranizacją powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza jest obraz Jerzego Hoffmana z 1982 roku. Pierwszego „Znachora” w 1937 roku nakręcił Michał Waszyński z Kazimierzem Junoszą-Stępowskim w roli głównej. „Znachor” Jerzego Hoffmana to znakomicie zagrane postaci nie tylko przez Jerzego Bińczyckiego. Widzowie zachwycili się Anną Dymną w roli Marysi Wilczurówny, Tomaszem Stockingerem w roli hrabiego Czyńskiego, Piotra Fronczewskiego jako profesora Dobranieckiego, Bożeny Dykel jako Soni i wieloma innymi. Kto ich zastąpił w nowej wersji „Znachora”? W postać Marysi wcieli się Maria Kowalska. Hrabiego Czyńskiego zagra Ignacy Liss, a Zośkę Anna Szymańczyk. Ponadto w filmie wystąpią również m.in. Mirosław Haniszewski, Mikołaj Grabowski, Izabela Kuna, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczak i Łukasz Szczepanowski.

ZOBACZ TEŻ: „Kevin sam w Nowym Jorku”, które miejsca istnieją naprawdę, a które powstały na potrzeby filmu? Sprawdź, gdzie kręcono kultowy film zanim kolejny raz obejrzysz go w telewizji

Sonda
Podoba Ci się nowa wersja "Znachora"?
ZNACHOR: Leszek Lichota i Anna Szymańczyk o nowej adaptacji polskiego klasyka
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany