15-latka UZALEŻNIONA od robienia SELFIE i wrzucania ich do sieci! Jej matka jest przerażona

2015-02-18 12:30

15-letnia Olivia Russell jest uzależniona od wrzucania zdjęć do sieci. Jej matka jest tym poważnie zmartwiona. Oto historia nastoletniej Olivii.

Selfie uwielbiają gwiazdy i "zwyczajni" śmiertelnicy. To najpopularniejsza forma zdjęć ostatnich lat. Tygodniowo na świecie udostępnianych jest aż 17 milionów selfie, a głównymi autorami zdjęć są nastolatkowie. Okazuje się jednak, że selfie może uzależniać. Jedną z osób, która nie może żyć bez fotografowania samej siebie jest 15-letnia Olivia Russell z Ashford. Jej matka jest przerażona obsesją córki.

Selfie uzależnia

Matka Olivii, Tracy, przyznała, że od dwóch lat nie było dnia bez kłótni. Kobieta próbowała tłumaczyć córce, że martwi się jej obsesją. Nie rozumie, dlaczego każdego dnia Olivia robi sobie mnóstwo zdjęć i umieszcza je w sieci. Matka boi się, że córka będzie miała przez to kłopoty.

- Czuję się, jakbym spędzała cały swój wolny czas na waleniu w drzwi jej pokoju i krzyczeniu "Szybciej, ruszaj się!" - mówiła kobieta - Wyjście z domu, aby odwieźdź ją do szkoły jest istnym koszmarem.

Olivia umieszcza swoje zdjęcia m. in. na Facebooku, Instagramie czy stronie Hot or Not. Matka dziewczynki jest zaniepokojona faktem, że jej zdjęcia oglądają nawet 30-letni mężczyźni. Zdarzyło się nawet, że z dziewczyną skontaktowała się osoba, podająca się za chętnego na randkę multimilionera. Na szczęście dziewczyna wiedziała, że to kłamstwo. Okazuje się, że nie jest taka głupia i nierozważna, jak sądziła jej matka.

Zobacz też: Morderca IDIOTA zrobił sobie... SELFIE z trupem! To go zdradziło

Tracy wydawało się, że dała dziecku zbyt dużo wolności. Lecz po dyskusji z mężem, doszli do wniosku, że zabranie Olivii telefonu nic nie da. Wszyscy jej znajomi i przyjaciele dosłownie nie mogą odkleić się od telefonów. Jest to jedyna forma kontaktu dziewczyny ze światem. Bez dostępu do internetu zostałaby odizolowana od społeczeństwa.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Znacie kogoś, kto jest uzależniony od selfie?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE