Aby być sexy – noś maseczkę! Szokujące wyniki badań

2022-01-27 11:31
Maseczka ochronna wpływa na atrakcyjność.
Autor: Getty Images

Po początkowym okresie wprowadzenia obostrzeń, dotyczących koronawirusa, zapewne ciężko było przyzwyczaić się nam do noszenia ze sobą maseczki. Zapominanie tego „dodatku” w obecnej chwili mogło ustąpić. Dziś – po około dwóch latach – każdy z nas ma przy sobie chociaż jedną, jeśli nie całą kupkę maseczek. Okazuje się, że maseczka ochronna może zwiększać naszą atrakcyjność!

Ochronne maseczki noszone są przez społeczeństwo już od dwóch lat. Pomimo to, wciąż wzbudzają one sporo kontrowersji. Wiadomo już, że nieodpowiednie ich stosowanie, przyczynia się do pogorszenia stanu naszej cery. Niedawno ukazał się raport, który może być pozytywnym aspektem noszenia maseczek dla nas wszystkich. Otóż nosząc maseczki ochronne, stajemy się atrakcyjniejsi w oczach innych osób!

Początkowe etapy pandemii i wprowadzania obostrzeń mogły być dla nas trudnymi zmianami. Teraz, po pewnym czasie, wielu z nas przyzwyczaiło się do przestrzegania konkretnych zasad sanitarnych. Noszenie maseczki zmieniało się w czasie i stało się bardziej „normalne” i codzienne.

Zaskakującym wydaje się fakt, w jaki sposób nasze podejście do ludzi w maseczkach się zmieniło. Otóż na portalu theguardian.com ukazały się wyniki najnowszych badań przeprowadzonych przez szkołę psychologii Cardiff University.

Badanie, o którym mowa, przeprowadzone zostało w lutym 2021 roku w Wielkiej Brytanii. Brały w nim udział 43 kobiety, których zadaniem była ocena atrakcyjności męskich twarzy. W puli męskich wizerunków znajdowały się twarze bez maseczki, ale również w maseczkach: materiałowej oraz chirurgicznej.

W wynikach badań odkryto, że za najbardziej atrakcyjnych, uważani byli mężczyźni noszący niebieskie, chirurgiczne maseczki. Wydaje się, że maseczki mogą pomagać w koncentrowaniu się na oczach.

Sonda
Czy zawsze nosisz maseczkę w sklepie?
Historia Madzi z Sosnowca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE