Jak wyczyścić piekarnik?

i

Autor: Shutterstock Jak wyczyścić piekarnik?

Budżetowa Pani Domu oszczędza podczas sprzątania. Obłędny patent na czyszczenie piekarnika. Nic nie robisz, a czyści się sam

2022-10-14 9:07

Jak wyczyścić piekarnik szybko i bez wydawania pieniędzy na specjalistyczne detergenty? Piekarnik to bez wątpienia najważniejsze urządzenie w kuchni. Wiele osób nie wyobraża sobie bez niego gotowania. Niestety, piekarnik bardzo szybko się brudzi, zbierają się w nim przypalone resztki jedzenia, a na szybie osadza się tłuszcz. Czyszczenie piekarnika nie należy do najłatwiejszych czynności. Jest jednak sposób, który pozwoli Ci wyczyścić piekarnik w przysłowiowe kilka sekund. To genialny trik, dzięki któremu zaoszczędzisz pieniądze i czas, a piekarnik będzie lśnił czystością.

Czyszczenie piekarnika z wykorzystaniem kapsułki do zmywarki

Czysty i lśniący piekarnik bez szorowania? To możliwe, jedyne czego potrzebujesz do kapsułka do zmywarki. Umieść ją na blaszce do pieczenia lub w żaroodpornym naczyniu i zalej wrzącą wodą. Piekarnik nagrzej do temperatury 100 stopni i go zamknij. Pozostaw całość w piekarniku na około 2 godziny. Kapsułka rewelacyjnie roztopi i doczyści brud w piekarniku. Po wszystkim przetrzyj piekarnik szmatką do sucha. Kapsułka do zmywarki genialnie poradzi sobie nawet z najbardziej opornymi zabrudzeniami, a a dodatkowo nie zniszczy piekarnika. 

Zobacz także: Czy obcinać hortensje na zimę? Sprawdź najlepszą radę ogrodnika i dowiedz się, kiedy przycina się hortensje

Sprytne funkcje piekarnika. Czym jest funkcja pyrolizy? 

Nowoczesne piekarniki często wyposażone są również w funkcję pyrolizy. To specjalny program piekarnika, który nagrzewa go do 500 stopni C, a drzwi automatyczne są blokowanie. W ten sposób piekarnik sam się czyści, a na dnie zbiera się popiół, który wystarczy po skończonym programie uprzątnąć. Dzięki funkcji pyrolizy utrzymasz piekarnik w czystości, bez zbędnego szorowania.

Sonda
Wypróbujesz tego sposobu na czysty piekarnik?
Tańczące z promocjami 13.10.22
Nasi Partnerzy polecają