Sposób na ślimaki w ogrodzie

i

Autor: Shutterstock Sposób na ślimaki w ogrodzie

Sposoby na ślimaki

Chcesz się pozbyć ślimaków z tarasu i ogródka? Uważaj na ten śmiertelnie niebezpieczny środek na ślimaki. Jest silnie trujący nawet dla ludzi

2023-06-23 15:17

Jak się pozbyć ślimaków? Wiele osób chcąc wyeliminować te szkodniki sięga po kupne preparaty. Są one skutecznie ale i również bardzo trujące. Popularne niebieskie granulki na ślimaki mogą być śmiertelnie niebezpieczne zarówno dla zwierząt, a nawet dla ludzi. Preparaty te stanowią niebezpieczeństwo nie tylko z przypadku ich dotknięcia i zjedzenia ale również mogą przenikać w głąb gleby.

Jak się pozbyć ślimaków? Uważaj na te preparaty - mogą być śmiertelnie niebezpieczne

Nieproszeni goście w ogrodzie lub na tarasie w postaci wszędobylskich ślimaków potrafią napsuć wiele krwi. Pozostawiają po sobie wszechobecny śluz, niszczą i zjadają roślin doprowadzając do ich obumarcia. Wiele osób poszukuje skutecznych sposobów na odstraszanie ślimaków. W internecie można znaleźć wiele porad dotyczących naturalnych środków ślimakobójczych. Dużą popularnością cieszą się jednak nadal kupne preparaty, które nie zawsze są bezpieczne. Jednym z najpopularniejszych sposób na pozbycie się ślimaków są niebieskie granulki. Wabią one ślimaki kolorem oraz zapachem, a następnie je zabijają. Najczęściej niebeskie granulki rozsypuje się wzdłuż ogrodzeń i siatki tak, by nie dopuścić do wchodzenia ślimaków na teren ogrodu lub działki. Niestety, wiele osób nie zdaje sobie spraw, że są one bardzo niebezpieczne również dla domowych zwierząt, a nawet ludzi. 

Tutaj przeczytasz o naturalnym sposobie na ślimaki. 

Niebieskie granulki na ślimaki. Śmiertelne niebezpieczeństwo

Niebieskie granulki na ślimaki posiadają w swoim składzie silną truciznę, jaką jest metaldehyd. Jest ona bardzo niebezpieczna dla zwierząt domowych, w tym dla kotów i psów. Zatruwa ośrodkowy układ nerwowy i w skrajnych przypadkach może zakończyć się śmiercią zwierzęcia. Trutka na ślimaki może też być niebezpieczna dla ludzi. W przypadku jej połknięcia może doprowadzić do śmiertelnego zatrucia. 

Zobacz także: Jak odstraszyć szpaki z czereśni i i wiśni? Naturalny sposób, który sprawi, że szpaki stracą zainteresowanie Twoimi drzewkami. Ten patent stosują nawet profesjonalni sadownicy

Sonda
Uprawiasz jakieś warzywa lub owoce?
Pomarańczowy dom w Jagielle