Dom Deweloperzy Wnętrza. Do zamieszkania 10 kroków

i

Autor: Shutterstock Dom Deweloperzy Wnętrza. Do zamieszkania 10 kroków

Dom Deweloperzy Wnętrza. Do zamieszkania 10 kroków

2016-04-28 4:00

Wszystko zaczyna się od marzeń. Nieważne, jak długo potrwa ich realizacja. Istotne, aby były to przemyœlane ruchy, które doprowadzą nas do końca bez przykrych niespodzianek. Niektórzy œnią o domu w dzikiej głuszy, inni o apartamencie w zgiełku wielkiego miasta. Marzenia mają to do siebie, że nic ich nie ogranicza.

1. Nasze marzenia a realne potrzeby
Moment, w którym zaczynamy nasze wizje realizować, to dobry czas na ich urealnienie. Co innego fantazjować o pałacu z 7 łazienkami, co innego potem je na co dzień sprzątać... Tak więc przyglądamy się swoim potrzebom, rozmawiamy z dziećmi, wybiegamy myœlśami w przyszłośœć – i tak powstaje plan, do którego realizacji będziemy dążyć.

2. Oferta na rynku
W bogactwie propozycji dostępnych na rynku na pewno uda nam się namierzyć niejedną odpowiadającą naszym oczekiwaniom. Inwestycje rosną jak grzyby po deszczu. Dużo ofert znajdziemy na rynku wtórnym. Można rozważyć zakup działki i budowę wg naszego projektu. Im więcej ofert – tym lepiej. Przed nami ostra selekcja.

3. Prześœwietlamy dewelopera/ekipę
Reputacja firmy, której powierzamy pieniądze, ma kluczowe znaczenie. Należy sprawdzić stan finansowy dewelopera, a także jego opinię u klientów, którzy już wcześœniej dokonali zakupu nieruchomoœci. Warto obejrzeć dotychczasowe realizacje. Jeœli budujemy sami – podobnie prześœwietlamy ekipę, której chcemy zlecić wykonawstwo.

4. Analiza lokalizacji inwestycji
Badamy, jak daleko jest do centrum i w jaki sposób można tam dojechać. Jakie usługi mamy na miejscu: szkoły, przychodnie, sklepy. Zainteresujmy się też mediami: czy jest gaz, kanalizacja i zasięg sieci komórkowej. Wnikliwie sprawdzamy miejscowy plan zagospodarowania. Aby za dwa lata nie zaskoczyła nas budowa autostrady tuż za płotem.

5. Nasze możliwośœci finansowe
Chwila prawdy: czy stać nas na ten zakup? A także na wykończenie i późŸniejszą eksploatację. Może warto poszukać tańszych lokalizacji lub zmniejszyć metraż. Aby realizacja marzenia o domu nie zamknęła nam drogi do innych planów.

6. Sprzedaż poprzedniego lokalu
Obecnie wyzbywanie się nieruchomoœci jest doœć nieopłacalne. W sytuacji kiedy zmieniamy mieszkanie na większe, warto rozważyć najem poprzedniego lokalu w celu finansowania zakupu nowego.

7. Ewentualne kredytowanie
Może być konieczne, szczególnie we wspomnianej wyżej sytuacji. Wszystko będzie zależało od naszej indywidualnej sytuacji finansowej, zdolnoœści kredytowej, stanu posiadania. Korzystne mogą się okazać programy pomocowe, jak np. MdM.

8. Strona prawna
Akt notarialny już na etapie umowy przedwstępnej daje poczucie bezpieczeństwa transakcji. Notariusz sprawdza i pśoœwiadcza informacje dotyczące nieruchomoœci i sprzedającego w umowie zawieranej w formie aktu.

9. Wykończenie
Mamy wykończyć dom, a nie siebie. Sięgajmy po rady architekta. Po sprawdzone ekipy. Przeszukujmy rynek, aby kupić wymarzone podłogi, drzwi i meble jak najtaniej. I co najważniejsze: nie wszystko trzeba robić naraz!

10. Mieszkamy z radoœścią
Cieszmy się naszym nowym domem! Trudne decyzje, wątpliwoœci i intensywne prace już za nami. Czas na nowe marzenia...

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki