Dom, deweloperzy, wnętrza. Zalety własnego domu

2016-04-01 17:26

Dom to świetne miejsce do mieszkania, zwłaszcza dla kilkuosobowej rodziny. Wówczas każdemu z domowników można zapewnić kawałek własnego kąta. A jeśli ten dom mamy w okolicach puszczy, to czujemy się tak, jakbyśmy cały czas byli na urlopie.

Gdy myślimy o domu, jawi nam się idealna i sielankowa przestrzeń do życia. Miejsce blisko natury, ciche, przyjazne dla dzieci. Można tu przygotować grilla, zaprosić rodzinę, przyjaciół, urządzić święta.

Być na swoim

Nieruchomość stojąca z dala od centrum miasta pozwala po całym dniu ciężkiej pracy na zaznanie odpoczynku, spokoju i relaksu. Dom daje też poczucie niezależności. Mieszkając w zupełności na swoim, możemy bez przeszkód wprowadzać różnego rodzaju zmiany w domu i zajmować się na swoim terenie czymkolwiek chcemy. Mamy również własny garaż, w którym bez obaw możemy trzymać nasze auto. Nie słyszymy głosów za ścianą ani szumu wody zapełniającej czyjąś wannę. Dom ma mnóstwo zalet.

Kontakt z naturą

Posiadanie własnego domu pozwala na częsty kontakt z naturą. Od wypicia kawy na trawie począwszy, a na uprawie ogrodu skończywszy. Nawet jeśli jest to niewielki spłachetek ziemi, to możemy na nim posadzić wiecznie zielone iglaki albo założyć piękną rabatę kwiatową. Większy ogród daje już sporo możliwości – możemy mieć własne drzewka i krzewy owocowe, warzywnik, zioła, rośliny ozdobne. Ogród jest idealnym miejscem do wypoczynku. Jego pielęgnacja szybko może przerodzić się w prawdziwe hobby.

Blisko puszczy

Zaletą domu jednorodzinnego w okolicy Kampinoskiego Parku Narodowego jest jego wyjątkowe położenie. Okolice puszczy i jej otuliny to doskonałe miejsce do spacerów, biegania, wypraw turystycznych i konnych, jazdy rowerem (szlaki rowerowe mają tu łącznie ponad 140 kilometrów!) i uprawiania innych sportów. To raj dla miłośników dzikiej przyrody, którzy cenią sobie możliwość oglądania dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku (w Kampinosie spotkamy ich wiele, są łosie, rysie, bobry) czy podglądania ptaków. Są nawet takie zagrożone gatunki, jak derkacz i wodniczka.

Spacery po Kampinosie to także gratka dla miłośników historii walk o niepodległość. Puszcza była miejscem walk w powstaniu kościuszkowskim i styczniowym, walk we wrześniu 1939 r. i w 1944. Znajdują się tu: mogiły powstańców styczniowych, cmentarz partyzantów oraz cmentarz w Palmirach, na którym spoczywają Polacy rozstrzelani przez Niemców w latach 1939–1944.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki