Sposób na przypalony spód patelni

i

Autor: Shutterstock Sposób na przypalony spód patelni

Czyste naczynia i garnki

Ekspresowy trik na wyczyszczenie przypalonej patelni od spodu. Nałóż to na spód i patrz jak brud się rozpuszcza bez szorowania. Patelnia jak nowa

2023-01-11 4:03

Jak wyczyścić przypaloną patelnię od spodu? To pytanie zadaje sobie każdy, komu zdarzyła się wpadka podczas przygotowywania potrawy. Czasami wystarczy zastosować znany niewielu osobom domowy sposób na czyszczenie spodu patelni bez szorowania, który w zaledwie 10 minut rozpuści spaleniznę z naczynia. Dzięki niemu patelnia będzie jak nowa. Potrzebujesz jedynie czterech produktów.

Czym wyczyścić spód patelni? Zrób to, a przypalona patelnia będzie jak nowa w 10 minut

Chyba każdy fan gotowania zadął sobie pytanie, jak wyczyścić przypalony spód patelni? Wpadka w kuchni może zdarzyć się każdemu, ale na szczęście istnieją sposoby na wyczyszczenie patelni od spodu, dzięki którym można ją ocalić przed wyrzuceniem. Wystarczy, że samodzielnie przygotujesz domową pastę czyszczącą i posmarujesz nią przypalony spód patelni. Do jej wykonania potrzebujesz jedynie czterech składników, które zapewne masz w swoim domu. Odwróć patelnię spodem do góry i wysyp odrobinę soli oraz proszku do pieczenia. Następnie polej spód naczynia płynem do naczyń i połóż kilka listków ręcznika papierowego. Na koniec polej wszystko octem. Po 10 minutach przetrzyj przypalony spód patelni ręcznikami i wypłucz. To szybki i skuteczny sposób na wyczyszczenie przypalonej patelni.

Czyszczenie patelni od spodu pastą do zębów

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wyczyszczenie przypalonej patelni od spodu jest trik z pastą do zębów. Doskonale rozprawi się z przypalonym i zaschniętym tłuszczem na patelni. Do miseczki wsyp po jednej łyżeczce sody oczyszczonej, pasty do zębów i płynu do mycia naczyń. Mieszankę wsmaruj w przypalony spód patelni i odczekaj około 10 minut, po czym spłucz naczynie letnią wodą. Jeśli zabrudzenia nadal będą widoczne, to spróbuj je wyszorować pozostałą mieszanką.

Soda oczyszczona - 10 sprytnych zastosowań sody w kuchni

Prosty przepis na mistrzowską PIZZĘ? 

Posłuchajcie i poznajcie prosty trik!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany