Sposób na przypalony garnek

i

Autor: shutterstock

Tak uratujesz garnek

Odjazdowy myk na przypalony garnek bez szorowania bije rekordy popularności. Brud rozpuści się na Twoich oczach. Garnek jak nowy

2022-11-25 5:29

Jak wyczyścić przypalony garnek? Chyba każdemu przynajmniej raz w życiu zdarzyło się przypalić garnek podczas przygotowywania posiłku. Wówczas wydaje się, że jedyną deską ratunku jest szorowanie. Na szczęście istnieje jeden domowy sposób na wyczyszczenie przypalonego garnka i to bez szorowania. Wystarczy, że przygotujesz specjalną kostkę z płynu do mycia naczyń.

Przypalony garnek - jak go wyczyścić domowym sposobem?

Przygotowujesz posiłek, chwila nieuwagi i czujesz zapach spalenizny. Jedzenie nadaje się do kosza i wydaje się, że przypalony garnek również. Taki scenariusz przydarzył się chyba każdemu z nas. Na szczęście przypalony garnek można wyczyścić domowym sposobem. Wiele osób w takiej sytuacji, chcąc uratować naczynie, sięga po szorstką gąbkę i próbuje szorować jego powierzchnię. Bywa, że ciężka praca nie idzie na marne i stopniowo zabrudzenie zaczyna znikać. Warto jednak ułatwić sobie zadanie i wypróbować domowe sposoby na przypalony garnek. Z pewnością pomocna będzie soda oczyszczona. Do wyczyszczenia garnka przygotuj pastę z sody oczyszczonej i wody. Rozsmaruj ją na powierzchni naczynia i pozostaw na kilka godzin. Potem wyczyść przypalony garnek sodą i gąbką. Kolejnym dobrym sposobem na wyczyszczenie przypalonego garnka jest ocet. Wlej szklankę octu i 2 szklanki wody do naczynia i podgrzej na kuchence. Wyłącz podgrzewanie i spróbuj szpatułką oderwać wszystkie resztki pozostałe na dnie. Trik z octem nie nadaje się do garnków emaliowanych.

Skuteczny sposób na wyczyszczenie przypalonego garnka

Istnieje jeszcze jeden skuteczny sposób na wyczyszczenie przypalonego garnka, który w ostatnim czasie bije rekordy popularności w sieci. Do usunięcia brudu możesz wykorzystać kostkę płynu do naczyń.  Wlej płyn do naczyń do silikonowej foremki na lód i wstaw na kilka godzin do zamrażalnika. Następnie kostką pocieraj zabrudzone powierzchnie. Po chwili twój przypalony garnek będzie jak nowy.

Sonda
Stosujesz domowe środki podczas porządków?
Soda oczyszczona - 10 sprytnych zastosowań sody w kuchni

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki