Jak wyczyścić przypalony garnek?

i

Autor: Shutterstock Jak wyczyścić przypalony garnek?

Przydatne triki na domowe sprzątanie

Szałowy patent na przypalony garnek. Zrób to, a w try miga będzie czysty i błyszczący

2022-08-03 9:42

Każda pani domu i każdy kucharz doskonale wiedzą, że przypalone garnki i patelnie to jedne z najczęstszych problemów w kuchni. Wystarczy chwila nieuwagi i naczynie się przypala. Niestety o wiele trudniej jest taką spaleniznę usunąć. Są jednak proste, domowe patenty, które poradzą sobie z przypalonym garnkiem i wyczyszczą go tak, że będzie jak nowy. Czym wyczyścić przypalony garnek? Te patenty musisz znać!

Bajecznie prosty sposób na przypalony garnek. Użyj tego zamiast płynu do naczyń 

Przypalony garnek to klasyka kuchennych wpadek. Spotkało to praktycznie każdego kto chociaż niewiele gotuje. Wystarczy chwila nieuwagi i garnek się przypala. Niestety, choć tak łatwo to powstaje, to już usunąć się to o wiele trudniej. Zwykły płyn do naczyń nie rozwiąże problemu, a uporczywe szorowanie może zniszczyć garnek. Jak zatem wyczyścić przypalony garnek? W takiej sytuacji najlepiej sięgnąć po domowe sposoby od naszych babć.

Zobacz również: Szałowy patent na czyszczenie przypalonej patelni. Zamiast płynu do naczyń wypróbuj to, a patelnia będzie błyszczeć

Przypalony garnek - sięgnij po proszek do pieczenia 

Zalej garnek ciepłą wodą i wsyp do niego jedno opakowanie proszku do pieczenia. Zostaw go tak na kilka lub nawet na kilkanaście godzin, a następnie opłucz pod bieżącą wodę. Resztki wyszoruj miękką gąbka i klasycznym płynem do naczyń. 

Klasyka sprzątania - soda oczyszczona 

Soda oczyszczona to prawdziwy mistrz domowych obowiązków. Wykorzystuje się ją praktycznie wszędzie i poradzi sobie ona również z przypalonym garnkiem. Wymieszaj jedną saszetkę sody oczyszczonej z 5/6 litrami wody. Przygotowaną w ten sposób pastę posmaruj przypalone dno garnka i pozostaw tak na kilka godzin. Następnie delikatnie umyj garnek.

Coca-cola - zamiast ją pić, wlej do garnka

O czyszczących właściwościach Coca-Coli krążą już niemalże legendy. Poradzi sobie ona również z przypalonym garnkiem. Jedyne, co musisz robić to zalać dno garnka napojem i zagotować. 

Sonda
Najlepszy domowy środek do sprzątania to:
Struś Tadzio na rehabilitacji