Sprytne sposoby na ciepło w domu

i

Autor: Shutterstock Sprytne sposoby na ciepło w domu

Jak zadbać o ciepło w mieszkaniu?

Gorący sposób na ciepłe mieszkanie jesienią i zimą. Tani myk, który pozwoli Ci zaoszczędzić na ogrzewaniu i sprawi, że będzie cieplutko

2022-09-21 4:26

Oszczędzanie na rachunkach za ogrzewanie - zobacz jak! Zadbaj o ciepło w mieszkaniu i oszczędzaj pieniądze. Już niedługo rozpocznie się sezon grzewczy, w dodatku dzisiejsze problemy z cenami prądu i dostępnością węgla sprawiają, że Europa znalazła się na skraju kryzysu energetycznego. Dlatego obecnie tak ważne jest, aby dbać o ciepło w domach i mieszkaniach. Możesz być zdziwiona, jak dużo ciepła marnuje się przez nasze zachowanie. Zobacz proste sposoby, które pozwolą Ci utrzymać ciepło i zaoszczędzić na ogrzewaniu. Te wskazówki warto wprowadzić w życie.

Co zrobić, by w mieszkaniu było ciepło? Proste sposoby na oszczędzanie na ogrzewaniu 

Eksperci przewidują, że czeka na wyjątkowo trudna zima. Wojna w Ukrainie i potencjalny kryzys grzewczy może bezpośrednio przełożyć się na ciepło w naszych domach i rachunki. Komisja Europejska chce, aby kraje członkowskie wyegzekwowały obniżenie temperatury w domach zimą do 19 stopni. Zanim zacznie się sezon grzewczy warto poznać proste triki na utrzymanie ciepła w domu bez rozkręcania grzejników. To oczywiste wskazówki, o których często zapominamy. 

Sposoby na ogrzewanie mieszkania. Uszczelnij okna

To wydaje się banalne, ale wiesz osób w swoich mieszkaniach ma nieszczelnie okna, przez które jesienią i zimą tracą ciepłe powietrze. Szacuje się że straty ciepła przez nieszczelne okna mogą wynosić nawet 20 proc. Aby uszczelnić okna możesz zastosować masę akrylową lub samoprzylepne uszczelki. Są one łatwe w montażu jednak należy pamiętać, by regularnie je wymieniać. 

Sposoby na ogrzewanie mieszkania. Nie zasłaniaj kaloryfera

To podstawowa zasada, by nie tracić ciepła w domu. Grzejniki zawsze powinny być odsłonięte i nie być zastawiona meblami. W ten sposób możesz stracić bardzo dużo ciepła w domu. 

Zobacz także: Ukryta funkcja grzejnika, o której wie niewiele osób. Pozwoli zaoszczędzić na rachunkach zimą

Sposoby na ogrzewanie mieszkania. Uszczelnij drzwi i gniazdka

Okna to nie jedyne miejsce, przez które wylatuje ciepłe powietrze. Podobnie sprawa wygląda w przypadku drzwi i gniazdek. Jeżeli chcesz, by w danym pomieszczeniu było ciepło nie zapominaj o zamykaniu drzwi i uważaj na przeciągu. Gniazdka elektryczne zabezpiecz specjalnymi nakładkami,  by zimnie powietrze nie przedostawało się przez nie do domu. 

Sposoby na ogrzewanie mieszkania. Czyść kaloryfery 

Kurz i zebrany brud na kaloryferach utrudnia rozchodzenie się ciepła po mieszkaniu. Dbaj o to, by zawsze były one czyste. Przecieraj je przynajmniej raz w tygodniu. 

Sposoby na ogrzewanie mieszkania. Zadbaj o domowe uwarunkowania

W zależności od potrzeb możesz wyłączyć kaloryfer w łazience. Ciepła woda z wanny lub prysznica i tak nagrzeje pomieszczenie. Podobnie jest z kuchnią. To ona jest najcieplejszym pomieszczeniem w domu. Wykorzystaj domowe ciepło powstałe w wyniku gotowania i pieczenia. Jeżeli masz możliwość to otwórz piekarnik po skończonej pracy i pozwól, by jego ciepło przedostało się do mieszkania. 

Sonda
Znałaś te sposoby na oszczędzanie na ogrzewaniu?
Tramwajarze rozpoczęli wielką wycinkę na Mokotowie. Setki drzew idzie pod topór
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE