Ile kalorii jest w piwie, czy WINO TUCZY - alkohol może zniweczyć efekty diety!

2011-05-25 22:30

Wiele osób nie wie ile kalorii może mieć wino lub piwo. Dodając alkohol do potraw, uszlachetniamy je kosztem naszej diety. Tymczasem kufel piwa to odpowiednik pączka z dużą ilością lukru.

Gdy jesteśmy na diecie, często odmawiamy sobie słodkich przekąsek, ale siegamy za to po piwo lub wino. Wiele osób jest zaskoczonych, gdy dowiadują się jak dużo kalorii ma lampka wina.

Patrz też: Ściągnij: Alkoholowe liczydełko - piłeś? Sprawdź, ile masz promili we krwi

Już trzy kufle piwa (0,5 L) dają nam tyle kalorii, ile obfite śniadanie. Kieliszek wódki natomiast doda nam tyle kalorii co kanapka z polędwicą! Lampka wina (175 ml) to dodatkowe 134 kalorie w naszym ciele!

Porównaj:

kufel piwa 0,5 L = pączek z cukrem pudrem, czyli 195 kcal
kieliszek wódki = polędwica wieprzowa wędzona lub lody mleczno-owocowe, czyli 112 kcal
lampka wina
= duże lody, czyli 134 kcal
kieliszek szampana = tarta ze słodkim sosem, czyli 95 kcal
szklanka ginu z tonikiem
= czekoladowe ciasteczka, czyli 104 kcal

Wypijając pół butelki wina, dostarczamy organizmowi równowartość kalorii zawartych np. w kawałku sernika. Połowa osób, które planują zrzucić zbędne kilogramy, zapomina lub po prostu nie wie o konieczności powstrzymania się od picia alkoholu.

Zatem nim zamówimy kufel piwa czy lampkę wina zastanówmy się czy warto poświęcać i niweczyć trud zadany sobie podczas diety.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE