Jakie kwiaty sadzić jesienią? Lista najpiękniejszych roślin, które zakwitną wiosną i latem

i

Autor: Maria/Pixabay Jakie kwiaty sadzić jesienią? Lista najpiękniejszych roślin, które zakwitną wiosną i latem

Piękny ogród

Jakie kwiaty sadzić jesienią? Lista najpiękniejszych roślin, które zakwitną wiosną i latem

2022-09-15 15:11

Jesienią kwitną wrzosy, astry, cynie i wiele innych pięknych kwiatów, które zdobią nasze ogrody nawet do pierwszych przymrozków. Jednak jeśli chcemy cieszyć się pięknymi rabatami także wiosną i latem musimy o tym pomyśleć już we wrześniu i październiku. To najlepszy czas by posadzić m.in. tulipany i piwonie. Jakie kwiaty sadzić jesienią?

Jesienią sadzimy większość kwiatów cebulowych. Żeby pięknie kwitły muszą mieć odpowiednie warunki a zimowanie w gruncie odpowiednio je do tego przygotuje. Jeśli marzy nam się ogród pełen pełen tulipanów, narcyzów i krokusów, to właśnie we wrześniu i październiku powinniśmy zakasać rękawy i wziąć się do pracy w ogrodzie.

Jakie kwiaty sadzić jesienią?

Lista roślin, które powinny zimować w gruncie jest bardzo długa. Dlatego już teraz warto zastanowić się jakie kwiaty chcielibyśmy mieć w ogrodzie i sadzić je zgodnie z harmonogramem. Jesienią warto sadzić rośliny cebulowe oraz byliny. W obu przypadkach stawiamy na jakość - zarówno cebule jak i sadzonki powinny być dorodne i zdrowe, to gwarancja, że wiosną i latem zakwitną.

ZOBACZ TEŻ: Kwiaty, które kwitną całe lato. Posadź w czerwcu i ciesz się pięknym zapachem

Jakie kwiaty sadzić we wrześniu?

Wrzesień to dobry czas na sadzenie takich kwiatów, jak: tulipany, krokusy, narcyze, przebiśniegi, szafirki, liliowce, piwonie, zawilce, szachownice. Wrzesień to także dobry czas by sadzić róże. Trzeba jednak pamiętać, że kwiaty potrzebują nasłonecznionego stanowiska. Żeby róże się przyjęły trzeba wykopać na tyle szeroki dołek, żeby zmieściły się w nim korzenie bez konieczności podwijania. Warto także wcześniej nawozić ziemię. W pierwszym roku, zimą, warto otoczyć sadzonkę słomą.

NIE PRZEGAP: Jak przechowywać pelargonie zimą? Sprawdzony i doskonały sposób na zimowanie pelargonii

Jakie kwiaty sadzić w październiku?

Podobnie jak we wrześniu tak i w październiku warto sadzić kwiaty cebulowe. Jeśli nie zdążyliśmy z tulipanami we wrześniu możemy wsadzić je do gruntu także na początku października. Poza tym w październiku sadzimy także: hiacynty, irysy, cebulicę syberyjską, puszkinię i czosnek ozdobny. Przed nadejściem mrozów powinniśmy wsadzić także takie byliny, jak: tawuła chińska, bodziszek krwisty i korzeniasty, żurawka, funkia, barwinek i rozchodnik. Jakie jeszcze kwiaty sadzimy jesienią? Sprawdź w galerii poniżej.

Sonda
Zamierzasz sadzić kwiaty jesienią?
Tańczące z Promocjami 15.09.22
Nasi Partnerzy polecają