Aloes

i

Autor: archiwum se.pl

Kolczasty lek i kosmetyk. Poznaj zalety aloesu

2020-06-03 14:19

Aloes podnosi odporność, reguluje przemianę materii, poprawia trawienie, przeciwdziała zaparciom, a stosowany zewnętrznie - przyspiesza gojenie ran i regenerację skóry. Jego dobroczynne właściwości znane były już w czasach starożytnych. Współczesna medycyna też wykorzystuje jego zalety. Co się kryje pod kolcami aloesu?

Jego soczyste liście zawierają witaminy (A,C,E i z grupy B), składniki mineralne (magnez, mangan, miedź, sód, potas, chrom, wapń, fosfor, cynk i żelazo), związki fenolowe, aminokwasy, enzymy i cukry. To one sprawiają, że ma wiele właściwości zdrowotnych i upiększających.

Przeczytaj też: Lecznicza moc chwastu. Zobacz, jak pomaga łopian

Stosowany wewnętrznie działa bakteriobójczo, przeciwzapalnie  (napar z aloesu stosuje się np. do płukania jamy ustnej i gardła) i przeciwbólowo (zmniejsza bóle stawów na tle reumatycznym).

Z racji tego, że przyspiesza regenerację błony śluzowej stosowany jest w nieżytach i chorobach wrzodowych żołądka i jelit. Wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia wygląd skóry. Powinny go stosować osoby, które mają problem z tzw. pajączkami.  Zapobiega rozwojowi komórek nowotworowych.

Stosowany zewnętrznie ma rewelacyjny wpływ na skórę. Łagodzi podrażnienia, leczy stany zapalne,  uszkodzenia naskórka, trądzik, odleżyny, zmniejsza dolegliwości spowodowane ukąszeniami owadów. Doskonale nawilża skórę, ujędrnia ją i wygładza zmarszczki, hamuje wypadanie włosów.  A w dodatku chroni skórę przed promieniowaniem UV.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki