Rośliny

i

Autor: Shutterstock Rośliny

Jak urządzić sypialnię?

Kwiaty i rośliny do sypialni idealne na lato i jesień! Nawilżają i oczyszczają powietrze

2022-07-27 14:35

Kwiaty i rośliny do sypialni, które skutecznie poprawią jakość powietrza w pokoju i nawilżą je podczas upałów. Kwiaty doniczkowe stanowią nie tylko piękny element dekoracyjny, ale mogą również poprawić jakość powietrza. Niektóre z roślin idealnie sprawdzą się podczas upałów i sprawią, że będzie Ci się lepiej spało. Te 3 rośliny są doskonałe do hodowli latem w sypialni. Jakie kwiaty warto mieć w swojej sypialni?

Kwiaty i rośliny do sypialni na upały - na co zwracać uwagę?

Warto mieć w domu rośliny. Niektóre z nich nie tylko produkują tlen, ale posiadają także szereg innych właściwości, które dobrze wpływają na nasz organizm. Zwłaszcza wybierając kwiaty do sypialni powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Pamiętajmy, że choć rośliny w dużej mierze wchłaniają dwutlenek węgla i produkują tlen to nocą sytuacja się odwraca, dlatego też nie wszystkie kwiaty w sypialni to dobry pomysł. Powinny one nie tylko efektownie wyglądać i zdobić pokój, ale także poprawiać jakość powietrza, a nawet je nawilżać. Ta ostatnia właściwość doskonale przyda się latem, kiedy za oknami panują upały. Niewiele osób wie, że niektóre kwiaty potrafią przynieść ukojenie podczas tropikalnych nocy (czyli takich podczas, których temperatura nie spada poniżej 18 stopni). Jakie rośliny doniczkowe wybierać do sypialni latem? 

Zobacz także: Szczęśliwa liczba dla Twojego znaku zodiaku. Noś ją zawsze przy sobie, a będzie przyciągała cuda

Kwiaty na upały - lista

Aloes zwyczajny (Aloe barbadensis)

Tej rośliny przedstawiać nie trzeba, a jest rewelacyjną propozycję na upalne lato. Zastosowanie aloesu znamy przede wszystkim z kosmetyki, jednak to nie jedyne, co może nam ona zaoferować. Roślina ta również nocą wchłania dwutlenek węgla i produkuje tlen. Dodatkowo rewelacyjnie nawilża powietrze, dzięki czemu idealnie sprawdzi się podczas upałów.

Storczyk z rodzaju Dendrobium

Dendrobium to jedna z odmian popularnego storczyka. Co ciekawe to chyba jeden z najlepszych kwiatów na lato do sypialni. To jedna z niewielu roślin kolorowych, która rewelacyjnie nawilża powietrze i dotlenia sypialnię.

Sansewieria - wężownica

Sansewieria inaczej nazywana także językiem teściowej genialnie oczyszcza powietrze. Jedna roślina potrafi oczyścić powietrze w pomieszczeniu o powierzchni 10 mkw. Dodatkowo skutecznie dotlenia pokój, w którym się znajduje.  

Sonda
Masz kwiaty w sypialni?
Powstaniec Henryk Skalski oburzony: "Pirat drogowy ukradł mi laskę"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany