Makijaż pod maseczkę. Jak malować usta w czasie pandemii?

Czy skórę pod maseczką ochronną trzeba chronić przed słońcem? Dermatolog wyjaśnia
Autor: Getty Images

Maseczki ochronne stanowią podstawowy oręż w walce z pandemią COVID-19. Zakrywania ust i nosa w dużym stopniu utrudnia przenoszenie się wirusów. Miłośnicy makijażu zastanawiają się jednak, czy obowiązek noszenia maseczek oznacza również konieczność zaprzestania malowania się. Zdradzimy kilka tricków, które sprawią, że makijaż pod maseczką będzie zarówno trwały i cały dzień świeży.

Przede wszystkim należy pamiętać, że maseczkę powinno się regularnie zmieniać. Tylko czysta będzie chroniła nas przed wirusami, maseczka brudna, noszona tygodniami staje się siedliskiem bakterii, które mogą wywołać zmiany skórne.

Zobacz także: Kultowe kosmetyki do makijażu za grosze! MUSISZ je mieć [ZDJĘCIA]

Makijaż pod maseczkę warto rozpocząć od prawidłowej pielęgnacji i dobrego nawilżenia. Aby był on trwalszy przed nałożeniem podkładu należy zastosować odpowiednią bazę. Na rynku dostępne są bazy, który nie tylko przedłużają trwałość makijażu ale dodatkowo wygładzają pory czy zmatowią skórę. Eksperci polecają również, by w obecnej sytuacji sięgać po podkłady lżejsze, które nie będą dodatkowo zatykać o obciążać skóry. Każda dodatkowa warstwa kosmetyków utrudnia skórze wymianę komórkową i zwiększa ryzyko  trądziku od maseczki.

Może się zdarzyć, że produkty pudrowe typu: róż do policzków, bronzer czy rozświetlacz będą dodatkowy wycierać się od maseczki. Aby zminimalizować takie działanie po skoczeniu makijaży warto spryskać twarz sprayem utrwalającym. Dzięki temu produkty będą się lepiej trzymały i nie zostaną wytarte w ciągu dnia.

Czytaj też: Rossmann promocje. Ten tusz pokochały tysiące kobiet, teraz kupisz go prawie 40 złotych taniej!

Prawdziwym utrapieniem, podczas noszenia maseczki, jest makijaż ust. Niestety, w obecnej sytuacji lepiej zrezygnować ze szminek i pomadek. Będą one w ciągu dnia nieestetycznie się wycierać, dodatkowo ubrudzą całą maseczkę. Jeżeli ktoś jednak uwielbia makijaż ust to powinien zastanowić się na aplikacją szminek w pomieszczeniach, w których zakrywanie ust i nosa nie jest wymagane i demakijażem przed wyjściem do przestrzeni publicznej.

Plenerowa dyskoteka w Rudzie Śląskiej
Najnowsze