szczawik Deppego

i

Autor: Shutterstock

Magiczna moc roślin

Nadnaturalna roślina, która przyciągnie do Ciebie szczęście i ochroni przed złymi mocami. Posadź ją, a przekonasz się o jej magicznych właściwościach

2023-09-19 15:41

Rośliny przynoszące szczęście. W magiczną moc roślin wierzono już w najdawniejszych czasach. Jedną z roślin, która uważana jest za wyjątkowo szczęśliwą i przynoszącą pomyślność jest szczawik. Roślina ta często bywa traktowana jako odpowiednik czterolistnej koniczyny i ma pomagać w życiu miłosnym oraz przyciągać dostatek. Jeżeli nie wierzysz w magiczne znaczenie roślin to zawsze możesz wykorzystać dobroczynne działanie szczawika. Dobrze wpływa on na żołądek i wątrobę.

Ta roślina przyciągnie szczęście. Posadź ją, a się przekonasz

Szczawik czterolistny, a dokładnie szczawik Deppego to roślina naturalnie występująca w Meksyku. W Polsce uprawiania jest głównie w doniczkach lub sezonowo w ogrodzie. Jej liście przypominają czterolistną koniczynę i dlatego też często traktowana jest jako roślina przenosząca szczęście. Szczawik Deppego preferuje dobrze oświetlone stanowiska, sprawdza się także w hodowli w temperaturze pokojowej. Nie jest rośliną mrozoodporną i na zimę jej bulwki zasychają. Należy je przechowywać w temperaturze około 12℃. Pod koniec zimy przesadź bulwki do świeżego podłoża. 

Zobacz również: Roślina, która przynosi szczęście i chroni dom. Posadź w ogrodzie lub na balkonie, a przyciągniesz dobrobyt

Szczawik Deppego - roślina, która przynosi szczęście

Szczawik Deppego dzięki swojemu podobieństwu do czterolistnej koniczyny uważany jest za szczęśliwy. Ma przynosić powodzenie w życiu osobistym i przyciągać dobre moce. Wręczany drugiej osobie w prezencie jest wyrazem sympatii oraz życzeniem pomyślności. Posadź go w domu, a ty i Twoi bliscy znajdziecie się pod jego magicznym parasolem szczęścia i dostatku. 

Listen on Spreaker.