Sposób na meszki

i

Autor: Shutterstock

Odstraszanie owadów

Nieziemsko skuteczny płyn przeciw meszkom. Odstraszy je od Ciebie w 1 sekundę. Naturalny sposób na meszki

2023-07-19 14:52

Meszki to utrapienie w okresie letnim. Latają całymi chmarami i ciężko się od nich odgonić. Ugryzienie przez te niewielkie owady może skutkować silną reakcją alergiczną. Dlatego, jeśli chcesz się uchronić przed insektami, wypróbuj ten skuteczny płyn na meszki. Odstraszy jest w 1 sekundę. Naturalny sposób na meszki to coś, co latem przyda się praktycznie każdemu.

Co odstrasza meszki? Naturalne sposoby na owady

Meszki bywają wyjątkowo uciążliwe, zwłaszcza w czasie ciepłych dni. Na ukąszenie meszki człowiek jest najbardziej narażony w porze popołudniowej i wczesno wieczornej. Te owady lgną do człowieka i gryzą. Ślina meszek ma silnie toksyczne działania. Pojawia się obszerny i bolesny obrzęk, który potrafi utrzymywać się na skórze nawet przez 7 dni. Ukąszenie przez meszkę może wywołać również reakcję alergiczną. Może spuchnąć noga, ręka, a także inne, nieosłonięte części ciała, do których owady mają łatwy dostęp. Miejsce ugryzienia należy jak najszybciej zdezynfekować. W celu zmniejszenia obrzęku można również posmarować żelem łagodzącym. W okresie letnim warto stosować sposoby przeciw meszkom. Jednym z nich jest rozstawienie w domu aromatycznych ziół, które odstraszą meszki. Genialnie działa tymianek, szałwia czy też mięta. Warto także suplementować witaminę B, która w naturalny sposób będzie odpychać od nas owady. 

Skuteczny płyn na meszki. Odstraszy je w 1 sekundę

Meszki nie lubią również zapachu wanilii i migdałów. Dlatego w okresie letnim, kiedy owady są wyjątkowo aktywne warto zaaplikować na nadgarstki, zgięcia łokci i kolan kilka kropel olejku waniliowego. Odstraszy meszki w 1 sekundę. 

Sonda
Wypróbujesz ten domowy sposób na owady?
Pułapka z plastikowej butelki na osy, muchy i inne owady