Jak wyczyścić grill

i

Autor: Shutterstock Jak wyczyścić grill

Czysty grill w mig

Nieziemsko skuteczny trik na czyszczenie grilla. Ruszt będzie lśnić z czystości. Potrzebujesz jedynie tej rzeczy

2022-08-11 9:22

Jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić grill z przypalonych resztek jedzenia i tłuszczu to koniecznie wypróbuj ten znakomity trik. Jest naprawdę skuteczny, a grill i ruszt będą dosłownie lśnić z czystości. Istnieje jedna ważna zasada - najlepiej to zrobić tuż po zakończeniu grillowania, póki brud nie zasechł na dobre. Potrzebujesz cebuli i do dzieła. Czyszczenie grilla jeszcze nigdy nie było tak proste.

Domowe sposoby na czyszczenie rusztu z grilla

Chyba każdy działkowicz zna ten scenariusz, kiedy po zakończonym grillowaniu trzeba szorować ruszt i grilla. To zdecydowanie ciemna strona grillowania, dlatego każdy szuka prostego i skutecznego sposobu na usunięcie przypalonego i zwęglonego jedzenia na ruszcie. Niezwykle ważne jest, aby nie zalewać ciepłego rusztu wodą, bo to przyspieszy jego rdzewienie i skróci żywotność. Istnieje wiele sposobów na mycie grilla, jednak często są one czasochłonne, wymagają namaczania i wręcz szorowania rusztu. Jednym ze sposobów na wyczyszczenie grilla jest pasta z sody oczyszczonej. Wystarczy do sody dodać odrobinę wody, aby powstała gęsta pasta i nałożyć ją na brudny ruszt. Po kilku minutach należy wyczyścić kratkę gąbką. Na wielu forach ludzie chwalą jeszcze jeden trik, który pozwala szybko wyczyścić grill. Potrzebujesz kawałka folii aluminiowej. Zwiń go w kulkę i pocieraj nią kratkę grillową, a zwęglony brud zniknie.

Czyszczenie rusztu grilla cebulą jest proste i niezawodne

Kiedy po zakończonym grillowaniu ruszt jest mocno ubrudzony resztkami przypalonego jedzenia i tłuszczu to koniecznie sięgnij po cebulę. Ten niezawodny trik na wyczyszczenie grilla jest prosty i szybko usunie zwęglony brud z rusztu. Jeśli chcesz uniknąć długiego szorowania i czyszczenia, z użyciem różnego rodzaju środków chemicznych, to za każdym razem po zakończeniu grillowania miej pod ręką świeżą cebulę. Przekrój ją na pół, nadziej na widelec i pocieraj po gorącym ruszcie. Następnie zetrzyj resztki brudu ręcznikiem papierowym.

Grill – rodzaje, jaki powinien być dobry grill?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE