Oto NOWE GRZECHY główne: Łamanie przepisów drogowych, niszczenie małżeństw przez teściowe, zdradzanie przez komputer

2011-06-16 17:46 VNG

Kościół Katolicki ostrzega, że grzechy współczesne tylko na pozór nie jawią się jako całkiem złe. To błąd. - Są tylko inną formą pychy, chciwości, nieczystości, zazdrości, nieumiarkowania w jedzeniu i piciu, gniewu, lenistwa. Niestety, nie dostrzegamy tego - mówi ksiądz Marek Przybylski z Kurii Warszawskiej.

{% load polls_tags %}{% get_poll 2975 request.path %}

Takim współczesnym grzechem głównym jest choćby miłość do zwierząt większa niż do człowieka. - Obdarzanie zwierząt ludzką miłością, wydawanie pieniędzy na ubranka dla nich, drogie jedzenie, manicure dla pieska to wariactwo - irytuje się kapłan.

- Paniusia z pieskiem w torebeczce i antykoncepcyjnym plasterkiem na ramieniu realizuje w ten sposób macierzyństwo? - pyta duchowny.

Ksiądz podkreśla, że jeszcze pół wieku temu nikt nie myślał, że spowiadać się trzeba z grzechów uczynionych za sprawą techniki: zaniedbywania żony i dzieci na rzecz komputera czy zdrady dokonywanej przez Internet.

Przeczytaj koniecznie: Barbara Jaruzelska: Mój dom to już hospicjum

- Teraz już wiemy, że dążenie do kariery przez zrezygnowanie z rodzenia dzieci, dorabianie się na nieszczęściu innych przez pogoń za pieniądzem oraz sprzedawanie podróbek firmowych w Internecie, unikanie małżeństwa z wygody, życie tylko na Facebooku, nieszanowanie natury, a nawet niesegregowanie śmieci czy obżeranie się niezdrowymi produktami, szukanie intryg, gniewu przez telefony, Internet, SMS-y, filmy na YouTube są grzechami świadomymi, dobrowolnymi i poważnej materii - mówi ks. Przybylski.

Dlatego musimy się ich wystrzegać i nie zapominać o tych już popełnionych, kiedy klękamy w konfesjonale. Bo świat się zmienia, a z nim i nieczyste postępki.

Oto siedem nowych grzechów głównych:


1. miłość do zwierząt większa niż do człowieka

2. przekraczanie prędkości drogowych i łamanie kodeksu drogowego

3. dorabianie się na nieszczęściu innych w różny niegodziwy sposób

4. niszczenie z perfidią małżeństw przez zaborcze teściowe

5. zdradzanie żon i mężów przez komputer

6. anonimowe głoszenie wrogości i różnych zboczeń w sieci

7. nieszanowanie środowiska naturalnego i praw natury