Pestki dyni - co zawierają, jakie mają właściwości. Czy dynia wpływa na zdrowie i urodę

2011-09-13 18:30

Dynia to owoc, którym zainteresować się powinny osoby odchudzające się i te, mające problemy z jelitami oraz nadciśnieniem. Dobroczynne właściwości dyni znane są od wielu lat. Pestki dyni stosuje się, aby zwalczyć glistę ludzką i tasiemca. Owoc dyni może byc także afrodyzjakiem.

Dynia to owoc, który może pomóc nam zwalczyć niektóre problemy zdrowotne, a także pomóc w diecie odchudzającej. Niektórzy uważają, że dynia jest dobrym afrodyzjakiem.

Dlaczego warto jeść pestki dyni? Jakie właściwości ma dynia?

Dynia zawiera wiele witamin z grupy B - B1, B2, PP, a także witaminę C. Dynia bogata jest w błonnik, wapń, żelazo, fosfor i magnez. Pestki dyni zawierają dobroczynny olej z fitosterolami i nienasyconymi kwasami tłuszczowymi. To dlatego są zalecane osobom z miażdżycą i zbyt wysokim złym cholesterolem. Im ciemniejszy miąższ owocu tym więcej ma witamin, a także karotenu, który poprawia koloryt skóry. Dynia wspomaga pracę serca i układu trawiennego, poprawia też wzrok.

Dynia jest owocem niskokalorycznym, 100 g to ok. 30 kcal. Ma także właściwości moczopędne, korzystnie działa na nerki oraz pęcherz. Warto jeść pestki dyni na przekąskę zamiast słodyczy lub produktów mącznych.

W serwisie Fit.pl czytamy, że dynia może również zapobiec prostacie. Warto zatem podsunąć owoc i jego pestki partnerowi. Pestki apobiegają rozrostowi i zapaleniu gruczołu krokowego.

Pestki dyni powiny jeść również osoby, u których wykryto glistę ludzką lub tasiemca.

Opórcz właściwości zdrowotnych dynia wpływa także na urodę, ponieważ pomaga w zwalczaniu trądzika. To dzięki zawartości cynku w jej miąższu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany