modlitwa

i

Autor: pixabay.com

Modlitwa na co dzień

Piękna modlitwa za zdrowie wnucząt i dzieci. Te słowa uzdrawiają duszę oraz ciało. Jak i kiedy ją wypowiadać?

2023-09-18 10:09

Krótka modlitwa za zdrowie dzieci. To proste słowa, które niosą za sobą wielkie przesłanie i mają moc uzdrowienia. To wskazana modlitwa dla wszystkich rodziców oraz dziadków. Sprawdź, jakie są jej słowa i kiedy najlepiej ją wypowiadać.

Modlitwa za dzieci i wnuki

Początek nowego roku szkolnego to dobry czas, by rodzice i dziadkowie pomodlili się za zdrowie i szczęście swoich pociech. Modlitwa może zapewnić im potrzebne duchowe wsparcie oraz uchronić przed pokusami. Zobacz, jak brzmią słowa modlitwy skierowanej wobec pomyślności dzieci i wnucząt. 

Tego rodzaju modlitwę należy kierować do Świętego Joachima oraz Anny. To ich wstawiennictwo może pomóc w modlitwie. Brzmi ona tak:

"Modlitwa za wnuki za wstawiennictwem Świętych Joachima i AnnyŚwięci Joachimie i Anno! Cieszycie się chwałą nieba, ale już tu, na ziemi, mogliście radować się oglądaniem najpiękniejszej z niewiast – Maryi, Waszej Córki i mogliście być świadkami dzieciństwa i wzrastania Boga-Człowieka – Jezusa, Waszego Wnuka. Proszę Was, święci Joachimie i Anno, módlcie się za moich wnuków, aby wzrastali w łasce u Boga i ludzi, aby nigdy nie odstąpili od wiary, aby kiedyś mogli zająć przygotowane dla nich miejsce w domu Ojca. Amen."

W przypadku rodziców chcących pomodlić się za dzieci warto do Boga kierować te słowa:

"Ojcze niebieski, Syn Twój Jezus brał dzieci w objęcia, kładł na ich gło­wach ręce i im błogosławił. Proszę Cię ustrzeż moje dzieci od wszelkiego zła i wlej na nich obfite Twoje błogosławieństwo.

Niech wzrastają w latach i rozwijają się w mądrości, otocz ich swoją łaską i miłosierdziem, niech poznają i miłują Ciebie i niech strzegą przykazań, aby osią­gnęli szczęście doczesne i wieczne.

Niech nieustannie znajdują się pod opieką Najświętszej Maryi i Świę­tych Aniołów Stróżów, teraz i w wieczności. Niech was błogosławi i strzeże Bóg Wszechmogący Ojciec i Syn i Duch Święty. Amen."

Sonda
Czy często się modlisz?
Ogrodnicze święto w Szczecinie