Jak uratować zniszczoną patelnię?

i

Autor: Shutterstock

Domowe sposoby

Profesjonalny, ale jednak domowy sposób na przypaloną patelnię. Ten trik zasługuje na oklaski. Ta jedna rzecz rozpuści tłuszcz i rozgromi spaleniznę

2023-08-02 14:46

Jak wyczyścić przypaloną patelnię? Regularne smażenie sprawia, że patelnia z czasem pokrywa się warstwą przypalonego tłuszczu. Im jest ona większa tym trudniej się jej pozbyć. Nie wpływa to dobrze na jakość przygotowywanych na takiej patelni posiłków. Sprawdź, jak się pozbyć spalenizny z patelni. Wystarczą Ci domowe patenty, a przypalona patelnia będzie jak nowa.

Wystrzałowy patent na spaloną patelnię

Przypalona  patelnia nie tylko wygląda nieestetycznie, ale może być także potencjalnie niebezpieczna dla naszego zdrowia. Wysoka temperatura może powodować niewielkie wydzielanie się substancji rakotwórczych, a spożywanie przypalonego jedzenia skutkować zatruciem pokarmowym. Jest ono szczególnie niebezpieczne dla osób cierpiących na choroby trzustki. O przypaloną od spodu patelnię nie trudno, wraz z jej użytkowaniem pojawia się na dolnej powłoce spalenizna. Jej wyczyszczenie jest uciążliwe i w wielu przypadkach niemożliwe. jak sobie z tym poradzić? 

Sprawdź też: Znajoma sprzątaczka zdradziła sekret na śnieżnobiałą muszlę klozetową. Łebski sposób, który sprawi, że toaleta zalśni czystością jak w hotelu. Bez chemii i detergentów

Soda oczyszczona na przypaloną patelnię 

W przypadku przypalonej patelni sprawdzi się niezastąpiona soda oczyszczona. Wymieszaj kilka łyżeczek z wodą, aż powstanie gęsta papka. Posmaruj nią spód patelni i zostaw na kilka godzin. Następnie delikatnie ją umyj i po tłuszczu nie będzie śladu. Pamiętaj, że tłuszcz najlepiej zmywa się w ciepłej, ale nie gorącej, wodzie. 

Ocet na przypaloną patelnię 

Genialnym sposobem, który rozpuści tłuszcz i spaleniznę jest także ten z wykorzystaniem octu. Potrzebujesz do tego roztworu z sody oczyszczonej, 4 łyżek octu oraz gorącej wody. Zalej nim spalone miejsce i odczekaj kilka minut. Następnie wszystko delikatnie umyj.

Genialny myk na spaloną od spodu patelnię. To nagranie z TikToka pokazuje, jak to zrobić

Użytkownik sprzataj_na_luzie podzielił się rewelacyjnym sposobem na przypalony dół patelni. Wystarczy, że spaloną część patelni obficie spryskasz żelem do przypaleń. Możesz go kupić praktycznie w każdym sklepie za około 10 zł. Sprawdzi się on nie tylko w przypadku czyszczenia patelni. Przypaloną patelnie spryskaną żele do przypaleń nakryj folią do spożywczą. Odstaw na dwie godziny, a następnie zdejmij folię i przemyj patelnię płynem do naczyń. Będzie jak nowa. 

Sonda
Stosujesz domowe środki podczas porządków?
Vito Bambino zapowiedź koncertu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany