Ćwiczenia na jędrne pośladki dla kobiety po 50-tce

i

Autor: shutterstock

Trening dla kobiet dojrzałych

Rób te ćwiczenia na zgrabne pośladki. Są idealne dla kobiet po 50-tce. Efekt przerasta najśmielsze oczekiwania

Zgrabne ciało należy się nie tylko młodym kobietom. O sylwetkę można, a nawet wypada dbać bez względu na wiek. Również kobiety, które skończyły 50 lat, mogą wykonywać lżejsze ćwiczenia, aby mieć zgrabne i jędrne pośladki. Oto ćwiczenia na jędrne pośladki dla kobiet po 50-tce, które śmiało można wykonywać w domu. Wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, a efekt przerośnie najśmielsze oczekiwania.

Proste ćwiczenia na zgrabną sylwetkę

Kobiety w każdym wieku pragną mieć piękne i zgrabne ciało. Wiele z nich stosuje diety, regularnie ćwiczy. Dzięki temu nie tylko mogą cieszyć się świetnym ciałem, ale również znakomitym zdrowiem. Nie jest w końcu tajemnicą fakt, że aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na stan zdrowia i psychikę człowieka. Dlatego tak ważne jest, aby bez względu na metrykę, uprawiać sport. I wcale nie chodzi tu o mordercze treningi. Czasami wystarczy jazda na rowerze, czy nordic walking, a ciało odzyskuje jędrność. Nawet kilkuminutowe ćwiczenia w domu są w stanie zdziałać cuda. Jesteś kobietą dojrzałą, ale marzysz o idealnej sylwetce i zgrabnych pośladkach? Wykonuj ćwiczenia na jędrne pośladki w domu kilka razy w tygodniu, a efekty naprawdę cię zaskoczą.

Ćwiczenia na jędrne pośladki dla kobiet po 50-tce

Te ćwiczenia zostały dobrane tak, aby ich wykonanie nie sprawiało problemów osobom starszym. Są proste i krótkie, a efekty zobaczysz naprawdę szybko. Ćwiczenia na pośladki dla kobiet po 50-tce należy wykonywać 5 razy w tygodniu. Oczywiście ważne jest, aby przed podjęciem nowej aktywności fizycznej skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem. 

  1. Będąc w pozycji wykroku, ugnij nogi w kolanach i wykonuj ruch góra – dół tak, aby kolano z przodu nie przekroczyło za linię stopy, a tylne było pod biodrem. Pamiętaj, aby w tej pozycji mieć wyprostowany tułów, napięty brzuch, a aktywować pośladki. Podczas ruchu w dół wykonaj wdech, a przy wyproście wydech. Zrób 3 serie po 10 powtórzeń.
  2. Stojąc ze złączonymi stopami, zrób krok w tył do wykroku jedną nogą i zrób wdech. Pamiętaj, aby utrzymywać wyprostowany tułów i napięte mięśnie brzucha. Następnie z wydechem wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń na nogę.
  3. Będąc w klęku podpartym, naprzemiennie unoś rękę i nogę. Ciało utrzymaj w jednej linii. Po upływie 30 sekund zmień strony. Powtórz to ćwiczenie na jędrne pośladki po 3 razy na stronę.
  4. Połóż się na brzuchu i złap szeroko kij tak, aby ręce były wyprostowane. Przyciągnij go do brody, a potem z wydechem wróć do pozycji początkowej. W tym ćwiczeniu pamiętaj, aby wzrok był skierowany w podłogę, a pośladki napnij. Powtórz to ćwiczenie w 3 seriach po 10 razy.
Sonda
Czy regularnie ćwiczysz?
Tańczące z promocjami 03.08.2023