ZOBACZ SPOWIEDZIOBUS! Można wyspowiadać się w mobilnym konfesjonale

2014-01-14 8:37

Dojedzie wszędzie, pozwoli grzesznikom dostąpić bożego miłosierdzia. Mobilny konfesjonał - 17-letni bordowy mercedes z dużym napisem "Odpady się wyrzuca, nie kolekcjonuje" - ruszył w Polskę.

Konfesjonał na kółkach to dzieło ks. Rafała Jarosiewicza (37 l.), dyrektora Szkoły Nowej Ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. - Taki pomysł docierania do wiernych przyszedł mi do głowy podczas ewangelizacji prowadzonej na Festivalu Sunrise w Kołobrzegu. Młodzi ludzie chcieli wyznać grzechy, ale nie mieli gdzie. Brakowało miejsca, które dawałoby poczucie intymności - tłumaczy duchowny.

Przeczytaj: Duchowny groził policjantom z drogówki! Ksiądz pijak musi iść na odwyk!

Ze swoim spowiedziobusem ks. Jarosiewicz był już w Kołobrzegu, a w minioną niedzielę wysłuchiwał grzeszników w Koszalinie na terenie giełdy towarowej. Wkrótce wybiera się do Gdańska, później do Warszawy. Będzie też w małych wioskach regionu koszalińskiego.

- Ludzie do mnie piszą i zapraszają do swoich miejscowości, więc potrzebują mojej posługi. W dużych miastach chcę spowiadać przed centrami handlowymi - dodaje ks. Jarosiewicz.

Nasi Partnerzy polecają