Tej części ciała kobiety często zapominają umyć

i

Autor: Shutterstock Tej części ciała kobiety często zapominają umyć

Błędy podczas pielęgnacji

Tej części ciała kobiety często zapominają umyć. Konsekwencje mogą być katastrofalne

2022-09-08 12:54

To dotyczy głównie kobiet. Podczas codziennej pielęgnacji zapominają o myciu pewnej części ciała, na której gromadzi się wiele zanieczyszczeń, makijaż, sebum. Chodzi o linii włosów przy twarzy. Brak odpowiedniej higieny linii włosów może mieć katastrofalne skutki - od niedoskonałości i pryszczy, po wypadanie włosów. Jak dbać o tę część ciała i dokładnie ją myć?

Codzienna pielęgnacja twarzy jest kluczem do zdrowej, perfekcyjnej cery. Każdy błąd lub nieodpowiednio dobrany kosmetyk może spowodować, że pory skóry zapchają się i powstaną niedoskonałości. Skórę twarzy należy myć codziennie. Wieczorem trzeba pamiętać o dokładnym demakijażu i umyciu skóry płynem do tego przeznaczonym. W ten sposób usuniemy nie tylko makijaż, ale także sebum i zanieczyszczenia. Podczas wieczornego rytuału pielęgnacyjnego nie wolno zapominać o linii włosów. Niestety wiele kobiet pomija tę część twarzy, a to tam gromadzi się pot, kosmetyki, czy kurz. Obciążone ko­sme­ty­ka­mi wło­sy i za­tka­ne uj­ścia gru­czo­łów ło­jo­wych na skó­rze gło­wy nie słu­żą zdro­wiu wło­sów w tej czę­ści. W efekcie mogą pojawiać się niedoskonałości, łupież, ale też włosy z czasem zaczną wypadać. 

Jak myć linię włosów, aby była czysta?

Po pierwsze na­le­ży pa­mię­tać, aby sta­ran­nie wy­płu­ki­wać z li­nii wło­sów szam­pon pod­czas my­cia. Drugą kwestią jest samo mycie skóry głowy - opuszkami palców należy dokładnie wymyć skórę znajdującą się na linii włosów. Warto raz na tydzień zastosować peeling trychologiczny. Podczas zmywania makijażu, czy spłukiwania płynu z twarzy, należy też dokładnie usunąć go z linii włosów. Zalegające kosmetyki mogą przyczynić się do powstawania łupieżu czy wypadania włosów.

Pielęgnacja skóry 30-latki
Sonda
Dbasz o prawidłową pielęgnację linii włosów?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany