Pies drapie legowisko

i

Autor: Shutterstock

Psie nawyki

Twój pies drapie legowisko przed snem? Chce ci przekazać ważną informację

2023-09-18 11:54

Zrozumienie psa i jego zachowań to klucz do dobrej relacji na linii właściciel - zwierzę. Choć niektóre z nich bywają naprawdę niezrozumiałe dla człowieka, to dla czworonoga mogą być istotne. Często widzisz, że Twój pies przed położeniem się w swoim legowisku zaczyna się kręcić w kółko i w nie drapać? To dla właściciela czworonoga ważny sygnał. O czym świadczy?

Pies kręci się w legowisku przed snem? To ważny znak

Posiadacze zwierząt pragną rozszyfrować zachowania ich pupili, aby móc je zrozumieć i zbudować z nimi silną więź. To właśnie znajomość pewnych gestów i zachowań czworonogów pozwala szybko reagować na ich potrzeby i ewentualnie uniknąć niepotrzebnej im traumy. I wcale nie jest prawdą fakt, że pies, który szczeka chce zaatakować. Prawdopodobnie chce ostrzec przed niebezpieczeństwem lub po prostu zwrócić na siebie uwagę właściciela. A co jeśli pies krąży w legowisku i zaczyna w nie drapać? Czy to oznaka zdenerwowania, a może legowisko jest dla niego niewygodne? Nic bardziej mylnego. To zachowanie związane jest z ich ewolucją i pies kręcąc się i drapiąc legowisko próbuje je sobie wygodnie posłać do spania. Co więcej, w ten sposób zwierzę zapewnia sobie odpowiednią temperaturę posłania.

Które zachowania psa powinni zaniepokoić właściciela?

Niektóre zachowania psa w obrębie jego legowiska powinny zaniepokoić właściciela. Nie wszystkie z nich muszą świadczyć o rutynie przed spaniem. Jeśli pies przed snem piszczy i długo rozkopuje swoje legowisko, może to oznaczać, że jest mu w nim niewygodnie. Z kolei, jeśli pies gryzie i rozszarpuje posłanie, prawdopodobnie jest zestresowany lub przebodźcowany. Zaniepokoić powinna również sytuacja, gdy psiak często budzi się, wstaje i piszczy. Może to wskazywać na problemy z kręgosłupem lub stawami.

Webinar: DOM PRZYJAZNY DLA PSA. Pies szczęśliwy w domu i na spacerze

Pupile gwiazd. Czyj to piesek?

Pytanie 1 z 10
Czyj to pies?
Pies Rusin
Listen on Spreaker.