Wrzuć aspirynę do pralki i zobacz, co się stanie. Genialny trik na brudne ubrania

2022-05-20 16:14
czyszczenie pralki
Autor: Gettyimages

Aspiryna obecna jest w większości domów. Korzystamy z niej bowiem, kiedy u któregoś z członków rodziny pojawiają się objawy przeziębienia lub ból głowy. Pomimo niewątpliwego pozytywnego wpływu na zdrowie, aspiryna ma jeszcze inne zastosowania. Okazuje się, że skutecznie sprawdza się podczas prania! Wystarczy, że kilka tabletek aspiryny wrzucisz do bębna pralki, a zobaczysz jej zaskakujące właściwości.

W procesie pielęgnacji ubrań, jednymi z najbardziej problematycznych, mogą być jasne tkaniny. Ubrania białe mają tendencje do szarzenia. Nierzadko pojawiają się również na nich żółte plamy od antyperspirantu. W standardowym praniu często niełatwo jest pozbyć się tych problemów. Jak zatem poprawnie zadbać o jasne ubrania?

Otóż z pomocą przychodzi tutaj aspiryna. Działa ona lepiej niż niejeden produkt piorący. Zastosowanie aspiryny przy praniu jasnych tkanin, pomoże zachować na dłużej ich żywotność. Dzięki zawartym w aspirynie kwasie acetylosalicylowym, wykazującym właściwości wybielające, będziesz w stanie w domowy sposób zadbać o idealną biel Twoich ubrań!

Od dziś aspiryna może zastąpić Ci stosowanie sklepowych środków piorących. Wystarczy, że do bębna pralki wrzucisz 4 tabletki aspiryny. Możesz dodatkowo pokruszyć je, aby mieć pewność, że rozpuszczą się w praniu. Takie zastosowanie aspiryny sprawdzi się jedynie w przypadku białych bądź bardzo jasnych ubrań.

Aspiryna rozpuszczająca się w wodzie, będzie w stanie przywrócić tkaninom śnieżnobiały kolor, a dodatkowo pozbędzie się problematycznych plam. Jeśli plamy wciąż nie schodzą, spróbuj przed praniem namoczyć dane ubranie przez całą noc. Mieszanka, która świetnie się do tego nada to 2 litry gorącej wody, w których rozpuścisz 5 tabletek aspiryny. Po nocy wypierz ubrania z aspiryną, a następnie ciesz się odnowioną garderobą!

Sonda
Czy masz swoje podobne sposoby na domowe porządki?
Poradnik Zdrowie: Żyję z otyłością
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE