Czarująca roślina z kuchni. Bazylia przyciąga miłość i bogactwo. Poznaj magiczną moc popularnej przyprawy

i

Autor: Konstantin Kolosov/Pixabay Czarująca roślina z kuchni. Bazylia przyciąga miłość i bogactwo. Poznaj magiczną moc popularnej przyprawy

Magia nie tylko w kuchni

Czarująca roślina z kuchni. Bazylia przyciąga miłość i bogactwo. Poznaj magiczną moc popularnej przyprawy

2023-01-25 15:08

Bazylia to popularne zioło, które ma mnóstwo magicznych właściwości. Z niektórych z nich zdajemy sobie doskonale sprawę, bo możemy odczuć je niemal natychmiast. Świeże liście dodane np. do mozzarelli i pomidorów sprawiają, że natychmiast przenosimy się w inny wymiar smaku. Jednak bazylia ma także sporo właściwości zdrowotnych oraz zastosowań w magii oczyszczania i przyciągania szczęścia. Sprawdź, jak w prosty sposób wykorzystać popularne zioło, by przywołać miłość i bogactwo.

Magiczne zioła. Bazylia ma moc przyciągania miłości

Wiele narodów na świecie traktuje Bazylię jako święte zioło. Nazwa rośliny wywodzi się od greckiego basileus, czyli król, gdyż wierzono, że wykorzystywano je w królewskich perfumach. W antycznym Rzymie była traktowana jako talizman przeciwko bazyliszkowi. Z kolei Libijczycy spożywali ją dla ochrony przed wężami i skorpionami. Była także uważana za roślinę ochronną przed urokami ale także stosowana w rytuałach miłosnych i przyciągających bogactwo. Bazylia jako miłosne ziele jest silnym afrodyzjakiem. Ci, którzy chcą przyciągnąć miłość mogą przygotować rytualną kąpiel. W tym celu trzeba zagotować garść suszonej bazylii w garnku z wodą i 2 łyżkami miodu. Napar dodajemy do relaksującej kąpieli, a przy okazji wizualizujemy sobie szczęśliwą miłość. Najlepiej zrobić to podczas nowiu Księżyca.

ZOBACZ TEŻ: Arcyskuteczny sposób na przechowywanie ziół. Koperek, pietruszka i bazylia będą jak świeżo zerwane

Magiczne właściwości bazylii

Bazylia przyciąga nie tylko miłość. Jak pisaliśmy wyżej ma także inne magiczne właściwości. Można ją również wykorzystać w rytuałach wyciszających. Olejek bazyliowy lub kadzidło z bazylii koją zmysły. Jednak roślina ma przede wszystkim moc poprawiania sytuacji materialnej. Listek bazylii noszony w portfelu lub w kieszeni pomoże przyciągać osoby i okazje dzięki, którym można zrobić intratne interesy.

ZOBACZ TEŻ: Czarodziejska roślina z kuchni. Odpędza pecha i przyciąga szczęście. Poznaj magiczną moc liści laurowych

QUIZ. Magiczne rośliny w Polsce. Quiz tak trudny, że tylko wiedźma lub znachor zdobędą komplet punktów

Pytanie 1 z 10
Słowianie wierzyli, że w tych kwiatach zaklęte są dusze grzeszników. Do dziś panuje przesąd, że lepiej nie trzymać ich w domu, bo przynoszą pecha. O jakiej rośnie mowa?
Tańczące z promocjami 19.01.2023
Nasi Partnerzy polecają