Arcyskuteczny sposób na przechowywanie ziół. Koperek, pietruszka i bazylia będą jak świeżo zerwane

i

Autor: Th G/Pixabay Arcyskuteczny sposób na przechowywanie ziół. Koperek, pietruszka i bazylia będą jak świeżo zerwane

Zawsze świeże zioła

Arcyskuteczny sposób na przechowywanie ziół. Koperek, pietruszka i bazylia będą jak świeżo zerwane

2022-08-24 16:11

Koperek, bazylia czy pietruszka to zioła, które wybornie smakują, gdy są świeże. Jednak bardzo często zioła kupione jednego dnia drugiego więdną i nie wyglądają zbyt apetycznie. Zamiast wstawiać je do szklanki z wodą wykorzystaj nasz prosty patent na przechowywanie świeżych ziół. Przedłużysz ich trwałość o kilka dni.

Świeże zioła to podstawa dobrej kuchni. Bazylia, koperek, pietruszka, mięta i wiele innych roślin szybko więdną. Jednym ze sposobów na zachowanie ich świeżości na dłużej jest kupienie roślin w doniczce. Ale nie zawsze mamy taką możliwość. Oczywiście możemy także wykorzystać cały pęczek od razu po zerwane jednego dnia szybko więdną. Nie zawsze możemy wykorzystać cały pęczek. Co zrobić, aby nie marnować reszty?

ZOBACZ TEŻ: Zioła w kuchni. Najlepsze zioła do uprawy w doniczkach. Pięknie wyglądają, a dzięki nim dania smakują, jak z najlepszej restauracji

Jak przechowywać świeże zioła? Ten prosty sposób przedłuży ich trwałość o kilka dni

Jeśli nie możesz wykorzystać świeżych ziół od razu możesz je przechować nawet klika dni. Wystarczy wykorzystać prosty sposób, do którego przyda się papierowy ręcznik oraz foliowy woreczek i odrobina wody. Świeża bazylia, koperek, pietruszka czy jakiekolwiek inne zioła włożone do szklanki z woda niczym kwiaty do wazonu zwiędną lub zaczną gnić. Dlatego lepiej będzie opłukać świeże zioła pod bieżącą zimną wodą, odciąć końcówki łodyg, zawinąć w papierowy ręcznik, a następnie w foliowy woreczek. Tak zabezpieczone zioła przechowujemy w lodówce. Nie stracą świeżości nawet przez 3 dni. Ważne jednak, by zwrócić uwagę na jakość roślin już w momencie ich kupowania. Jeśli gotowe pęczki koperku lub pietruszki więdną już na sklepowej półce lepiej ich nie kupuj. Jednak jeśli bardzo potrzebujesz, możesz także ożywić je trochę wykorzystując podany wyżej trik. 

NIE PRZEGAP: Arcymistrzowski trik na pozbycie się muszek owocówek z kuchni, za który będziesz wdzięczny. Wystarczy ta jedna rzecz, a znikną w mig

QUIZ: Czy rozpoznasz te zioła?

Czy rozpoznasz te zioła?

Pytanie 1 z 12
Zioło na zdjęciu to...
kozieradka
Tańczące z Promocjami 18.08.22
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany