On chce dać jej klapsa, a ona leży jak kłoda. Jak się dopasować w łóżku?

2021-11-30 16:25
Wady i zalety seksu podczas miesiączki. Czy seks podczas okresu zabezpiecza przed ciążą?
Autor: Getty images Jak się dopasować w łóżku?

Związkowe niedopowiedzenia czy sprzeczki dotyczyć mogą wielu tematów. Najczęściej będą się brały z nieodpowiedniej komunikacji. Zdarzają się one także na płaszczyźnie życia seksualnego. Poważniejsze niedomówienia, skutkować będą chwilami braku zrozumienia lub niezręczności w łóżku. Jak więc lepiej zrozumieć drugą stronę? Co pomoże nam lepiej dopasować się w łóżku?

Pozostawaj wyrozumiała

Gdy partner wraca zmęczony i pełen stresu z pracy, nie powinnaś zrzucać na niego dodatkowych problemów, dotyczących przykładowo dekorowania remontowanego pokoju. Ważne jest wyważenie w tym co mówimy i robimy. Dlatego też zawsze pamiętaj o wczuwaniu się w rolę swojego partnera. Jeśli jest to taka sytuacja jak w przykładzie, zapewnij mu przestrzeń na odpoczynek fizyczny, ale też psychiczny i dopiero wtedy wcielaj w życie swoje nowe plany.

Poszukujcie kompromisów

Kompromis to święte słowo w relacjach damsko-męskich. Jest najbardziej potrzebnym, a jednocześnie najtrudniejszym do osiągnięcia czynnikiem. W życiu seksualnym partnerzy powinni wyjątkowo o nim pamiętać. Współodczuwanie emocjonalnie, jak i fizyczne jest tutaj niezwykle istotne.

Pamiętaj o męskiej naturze

Mężczyźni z natury częściej wyrażają chęć na akty seksualne. Charakteryzuje ich również swoista prostota w wykonywaniu gestów erotycznych. Z drugiej strony pragną oni nowości, ponieważ otwartość na doświadczenia jest u tej płci bardziej rozwinięta. Wykorzystaj więc tę okazję, aby zachęcać partnera do próbowania nowych rzeczy w łóżku.

Pozostań otwarta

Próbowanie nowych rzeczy poskutkuje nie tylko zadowoleniem partnera i poprawą Waszej relacji. Dzięki temu również ty poczujesz się bardziej seksowna i pewna siebie. Jeśli więc partner komunikuje Ci, że chciałby spróbować czegoś nowego, może nieco szalonego, postaraj się pozostać otwarta. Wspólnie odkrywajcie nowe lądy rozkoszy. Niewątpliwie zbliży Was to do siebie.

Zawsze rozmawiajcie otwarcie

Pamiętaj, że zarówno Ty jak i Twój partner macie prawo do gorszego dnia. Każdy z Was może nie mieć ochoty na robienie czegokolwiek, wliczając w to aktywność seksualną. Oboje powinniście również ustalić swoje osobiste granice w łóżku i otwarcie komunikować, że nie chcecie ich przekraczać. Rozmowa jest tutaj bardzo ważna. Pomimo, iż momentami może wydawać się zabawna czy też niezręczna – jest ona podstawą.

Sonda
Co bardziej lubisz w seksie?
M jak miłość. Szokujący zwrot u Izy i Marcina. Znów się zakochają! Takiego pożądania nigdy nie czuł