Pytania i odpowiedzi

2009-01-29 3:00

Radzi seksuolog, dr Stanisław Dulko

Punkt G nie taki wspaniały

Czy wszystkie kobiety przeżywają niesamowitą rozkosz, gdy on już namierzy ich punkt G?
Coraz więcej seksuologów uważa, że z tym mitycznym punktem G to jednak duża przesada. Po pierwsze, nie każda kobieta go ma. Po drugie, nie u każdej występuje jednakowa reakcja na jego dotyk. Niektóre wręcz odczuwają ból, nawet długotrwały.

Mężczyźni też mogą ćwiczyć Kegla

Czy mężczyźni, żeby poprawić sobie potencję, też mogą robić takie ćwiczenia, jak kobiety, np. ćwiczenia mięśni Kegla?
Mięśnie Kegla powstrzymują wypływ moczu, a więc mężczyźni także mogą je ćwiczyć. Podczas takiego ćwiczenia penis i jądra lekko się unoszą, natomiast mięśnie brzucha i ud mają pozostawać rozluźnione. Takie ćwiczenia, wykonywane jak najczęściej, głównie pomagają mieć kontrolę nad wytryskiem.

Orgazm jest jeden, ale w wielu odmianach

Czy to prawda, że istnieje kilkadziesiąt typów kobiecego orgazmu?
Tak naprawdę orgazm jest, a przynajmniej powinien być tylko jeden: to taki, od którego trzęsie się ziemia. Ale widać niektórym seksuologom nudziło się i powymyślali (a może i jeszcze nad tym pracują) różne ich typy. I tak mamy orgazm (poza już klasycznym łechtaczkowym czy pochwowym), lokalny, typowy, nietypowy, krótki, długi, złożony, tantryczny, mistyczny, sadomasochistyczny, ekstatyczny... Ufff, w głowie, a raczej w... może się zakręcić.

Oksytocyna - hormon pożądania

Czy to prawda, że jest taki hormon, wydzielany podczas ssania, który wzmaga pożądanie?
Jest taki hormon oksytocyna, znany głównie z tego, że wywołuje skurcze macicy podczas porodu i orgazmu. Jest on nazywany hormonem miłości, bo wzmaga pożądanie. W dużych ilościach wydziela się podczas stymulacji brodawek.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki