Zapomniane polskie imiona

i

Autor: Shutterstock Zapomniane polskie imiona

Te imiona mają moc

Tajemnicze imiona dla dziewczynek, które kiedyś były bardzo popularne. Dzisiaj nikt nie pamięta o ich mocy

2022-08-08 8:44

Przyszli rodzice doskonale wiedzą, jak ważny jest wybór imienia dla swojej pociechy. Czasem stawia się na imię po starszym członku rodziny, najczęściej po prababci lub babci, a czasem po prostu na takie, które obecnie jest modne. Są takie imiona, które dzisiaj już praktycznie zapomniano, choć w dawnych czasach wierzono w ich magiczną moc. Niektóre z nich oznaczają walkę, miłość oraz siłę. Zobacz tajemnicze imiona, które dzisiaj są już zapomniane.

Najbardziej tajemnicze imiona dla dziewczynek. Oznaczają silę, miłość i pracowitość 

Dawniej wierzono, że imię posiada ogromną moc. Już w czasach antycznych uważano, że nadane imię może być dobrą lub złą przepowiednią dla jego posiadacza. Często również nadawano sekretne imiona, które nie były używane oficjalnie. Miało to uchronić przed złymi urokami i przekleństwami. Dzisiaj wybór imienia dla dziecka to nadal bardzo ważna czynność. Rodzice często ślęczą godzinami nad różnymi propozycjami, szukając ten idealnej. Czasem wybiera się imię po starszym członku rodziny, czasem te, które się nam podoba, a czasem w trakcie poszukiwań natrafia się na to doskonałe. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie imion dla dziewczynki, które dzisiaj nie są już tak popularne jak kiedyś. To tajemnicze imiona, które posiadają wieloletnią tradycję i oznaczają wyjątkowe rzeczy. 

Zapomniane żeńskie imiona. Zobacz, jakie znalazły się na tej liście 

HELENA

Imię to oznacza blask księżyca, a jego posiadaczka jest delikatne, uczuciowa i ponad wszystko ceni sobie miłość. Helena posiada wrodzony zmysł estetyczny i lubi otaczać się pięknymi rzeczami. 

KONSTANCJA

Oznacza niezmienną. To silna i niezależna kobieta, która wie, czego chce od życia Jest wierna swoim przekonaniom i nigdy nie zdradzi najbliższych.

REGINA

To prawdziwie królewskie imię. Oznacza ono królową. Kobiety o tym imieniu są władcze i ambitne. 

WANDA

To jedno z ważniejszych imion w historii Polski. Uważa się, że najprawdopodobniej wymyślił je Wincent Kadłubek. Według niego było to imię legendarnej władczyni, córki Kraka. Zgodnie z etymologią Wanda to wierna i oddana kobieta. Dla rodziny zrobi wszystko i potrafi poświęcić się, gdy tego wymaga sprawa. 

Sonda
Które z tych imion podoba Ci się najbardziej?
Pchli targ w Rzeszowie
Nasi Partnerzy polecają