horoskop

i

Autor: pixabay.com

Żywioły znaków zodiaku. Znaczenie astrologicznych żywiołów

2022-06-06 14:30

Cała dwunastka znanych nam znaków zodiaku pogrupowana jest w trzyelementowe grupy. Cztery grupy, które tworzą te właśnie znaki zodiaku odpowiadają czterem żywiołom. Działanie żywiołów opiera się na równowadze, dlatego żaden z nich nigdy nie będzie dominował. Symbolika powietrza, wody, ognia i ziemi jest silna i wiąże się z cechami osobowości osób spod danego znaku zodiaku. Sprawdź, jaki żywioł przypisany jest Tobie i/lub Twoim bliskim. Co to oznacza?

Horoskop: żywioły znaków zodiaku 

Osoby urodzone pod znakiem zodiaku przypisanym do konkretnego żywiołu, charakteryzować się będą pewną grupą cech. I tak osoby spod znaków ognia będą pełne energii. Odznacza ich dobra komunikacja z innymi oraz wysoka aktywność. Znaki powietrza sprawiają, że ludzie spod nich opierają swoje wybory na intelekcie oraz dążą do bycia całkowicie niezależnymi.

Z kolei osoby urodzone pod znakami wody są chwiejne emocjonalnie, ale również chętnie opiekują się innymi. Znaki ziemi funkcjonować będą głównie w oparciu o przyziemne myślenie i inwestowanie w rozwój swojej fizyczności.

Żywioły znaków zodiaku: znaki Ognia: Baran, Lew, Strzelec

Osoby spod ognistych znaków zodiaku opisać można jako opiekuńczych, dbających o swoją niezależność, lecz jednocześnie troszczących się o innych. Jednak podobnie jak przypisany tym osobom żywioł – mogą one być wybuchowe i destrukcyjne w przypadku niepanowania nad sobą. Traktują oni wszystkie życiowe kwestie „na gorąco”, potrafią często zmieniać swoje życiowe cele, czy to w życiu uczuciowym czy zawodowym.

Żywioły znaków zodiaku: znaki powietrza: Bliźnięta, Waga, Wodnik

Są to osoby inteligentne i pełne ciekawości świata. Wiecznie dążą do odpowiedniego poziomu poczucia wolności, tak samo jak powietrze wciąż zdaje się nam wymykać. Ludzie tacy są zazwyczaj ekscentryczni i nieprzewidywalnie, podobnie jak sam ich żywioł. Starają się podejmować decyzje i rozwiązywać problemy w oparciu o siłę swojego wciąż rozwijającego się umysłu. Mają tendencję do bycia postrzeganymi jako oderwani od rzeczywistości.

Żywioły znaków zodiaku: znaki wody: Rak, Skorpion, Ryby

Odznaczają ludzi niezwykle empatycznych, z bogatą wyobraźnią. W relacjach z innymi unikają oni konfliktów i dążą do bycia życzliwymi oraz cierpliwymi. Woda podatna jest na oddziaływanie otoczenia, ponieważ dostosowuje ona swój kształt do warunków. Podobnie osoby spod wodnych znaków zodiaku podatne będą na wpływy otoczenia. Tym samym jednak zauważyć można u nich dostosowywanie się do trudnych sytuacji, podobnie jak woda zmienia swoje stany skupienia.

Żywioły znaków zodiaku: znaki ziemi: Byk, Panna, Koziorożec

Osoby spod tych znaków zodiaku charakteryzują się silną osobowością i stabilnością emocjonalną. Podobnie jak ziemia, będą one wytrwałe w swoich dążeniach. Można zauważyć u nich pewną zmienność ról społecznych, jednak takie postępowanie ułatwia im przystosowanie się. Na ludziach takich zawsze można polegać, będą niezawodni dla tych, którzy im zaufają.

Sonda
Którym żywiołem jesteś?
Tak po remoncie wygląda Rynek w Starym Fordonie