Architektoniczna IKONA Szczecina zmieni kolor! Wszystko w słusznej sprawie

2020-01-26 12:40 ei
Filharmonia w różowej iluminacji
Autor: Grzegorz Kluczyński Filharmonia w różowej iluminacji

W niedzielny wieczór jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Szczecinie zaświeci się w innych barwach niż na co dzień. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, zamiast na biało, zostanie oświetlona na różowo!

W ten sposób szczecińska Filharmonia włącza się w Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Wieczorem 26 stycznia "lodowy pałac" zaświeci się na różowo, by wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA-Poland zwrócić uwagę na problem profilaktyki nowotworowej.

Budynek, który na co dzień podświetlony jest na biało, przy szczególnych okazjach zmienia kolor - podczas szczecińskich świąt przybiera biało-zielono-niebieskie barwy Floating Garden, z okazji ważnych świąt narodowych Filharmonia świeci się na biało-czerwono, a przy szczególnych okazjach - kolory związane z danym wydarzeniem. Tak właśnie będzie w niedzielę, z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, gdy gmach zaświeci się na różowo.

Tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy przypada w dniach 21-28 stycznia. W tym czasie organizowane są liczne akcje i kampanie edukacyjne, których celem jest szerzenie wiedzy na temat raka szyjki macicy oraz propagowanie wśród kobiet regularnych badań cytologicznych jako najlepszej metody profilaktyki tego typu nowotworów. Studentki i studenci wychodzą na ulice największych miast Polski, aby wspólnie pokazać różową siłę. Są obecni na uczelniach wyższych, w centrach kulturalnych, kinach, teatrach, lodowiskach, klubach fitness, salonach piękności i biegach miejskich. A wszystko po to, aby dotrzeć do jak największego grona odbiorców i zachęcić ich do profilaktyki antynowotworowej.