BRUTALNA INTERWENCJA w Nowym Czarnowie. Agresywni policjanci z prokuratorskimi zarzutami

2020-01-15 7:46 gk
Brutalna interwencja w Nowym Czarnowie
Autor: Kadr z monitoringu / YouTube / Mathew Dega Brutalna interwencja w Nowym Czarnowie

Policjanci, którzy w brutalny sposób interweniowali wobec nietrzeźwego mężczyzny siedzącego na ławce pod sklepem w Nowym Czarnowie, usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień. Grozi im do 5 lat więzienia.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 6 stycznia około godz. 23:00. Policjanci interweniowali pod sklepem spożywczym w Nowym Czarnowie. Na ławce siedział mężczyzna, najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zachowywali się wobec niego bardzo brutalnie, przekraczając swoje uprawnienia. Incydent zarejestrowała kamera monitoringu. Nagranie trafiło do sieci.

Film przedstawiający interwencję trafił również do policji. Komendant wydał oświadczenie, w którym czytamy m.in.:

"Funkcjonariusze niewłaściwie użyli siły fizycznej podczas przeprowadzonej interwencji - wskazuje na to zebrany w tej sprawie materiał dowodowy i wykonana analiza. Komendant powiatowy policji w Gryfinie 7 stycznia 2020 r. w godzinach porannych otrzymał informację o przeprowadzonej w poprzednim dniu interwencji przez policjantów w Nowym Czarnowie.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego szef gryfińskich policjantów podjął decyzję o wszczęciu przeciwko obu funkcjonariuszom postępowań dyscyplinarnych i zawieszeniu ich w służbie."

Obaj policjanci zostali zatrzymani.

"W dniu dzisiejszym na wniosek Prokuratury, Sąd zastosował wobec drugiego z funkcjonariuszy Policji biorących udział w interwencji w Nowym Czarnowie środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Obaj funkcjonariusze przebywają w Areszcie Śledczym" - poinformowała we wtorek wieczorem Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

Policjantom przedstawiono zarzuty przekroczenia uprawnień służbowych, nieuzasadnionego użycia przemocy i uszkodzenia mienia pokrzywdzonego. Podczas interwencji mężczyźnie zniszczono telefon.

Sprawą zajmuje się również Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Podjęte zostały kroki w kierunku wydalenia policjantów ze służby.