Jest jarmark w centrum Szczecina, ale gdzie jest... choinka?

2019-12-11 8:18 gk
Choinka na placu Lotników
Autor: ESKA INFO Szczecin

To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców Szczecina, którzy wybrali się na jarmark bożonarodzeniowy w centrum miasta i doskonale pamiętają ogromną, wysoką na sześć pięter choinkę na placu Lotników, która była jedną z największych atrakcji tego wydarzenia. Dziś jej po prostu nie ma...

Rok temu na placu Lotników stanęła duża, 18-metrowa choinka, która była najwyższym bożonarodzeniowym drzewkiem w Szczecinie i niewątpliwym symbolem jarmarku, który odbywał się na trzech placach w centrum miasta. Włączenie światełek na drzewku było wielkim wydarzeniem, a sama choinka była idealnym tłem do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Niestety w tym roku, wysoka na sześć pięter choinka nie przypomina szczecinianom o zbliżających się świętach. Zamiast niej, na placu Lotników stoi jej namiastka w postaci stalowej stożkowej konstrukcji obwieszonej bombkami. Dlaczego miasto zrezygnowało z tej świątecznej atrakcji?

Jak się okazuje, miasto zrezygnowało nie tylko z choinki. Urzędnicy tłumaczą się oszczędnościami. W tym roku postanowiono zaoszczędzić na ozdobach świątecznych. Drzewko więc jest, ale nie jako ozdoba centrum miasta, lecz zapomniane, w częściach, składowane na prywatnym placu i jak mówią urzędnicy - może wróci w kolejnych latach.