Koronawirus. Poszukiwane komputery do nauki zdalnej dla szczecińskich uczniów!

2020-03-26 13:21 gk
Komputer
Autor: sharpemtbr / CC0 / pixabay.com

Niecodzienna sytuacja wymaga niecodziennych rozwiązań. Taką sytuacją jest bez wątpienia panująca epidemia koronawirusa i konieczność nauki w domu. Nie wszyscy jednak mają ku temu warunki. Dlatego jeżeli masz sprzęt komputerowy, z którego obecnie nie korzystasz, możesz pomóc szczecińskim uczniom w realizacji nauki zdalnej.

Akcja ma na celu udzielenie wsparcia najmłodszym mieszkańcom Szczecina, którzy nie posiadają własnych tabletów, laptopów lub urządzeń stacjonarnych, które obecnie są niezbędne do nauki w warunkach domowych.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

- Zapraszamy wszystkich, którzy mogą pomóc - mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. - To bardzo ważna sprawa, bo często w dużych rodzinach jeden komputer jest na cały dom. Przy nauce zdalnej to problem zwłaszcza, jeśli w wieku szkolnym jest kilkoro dzieci, wtedy dostęp do odpowiedniego sprzętu komputerowego jest mocno ograniczony

Firmy i osoby, które chcą pomóc poprzez przekazanie lub użyczenie sprzętu komputerowego proszone są kontakt mailowy ze Szczecińskim Parkiem Naukowo-Technologicznym: komputer@spnt.pl. Z tego samego adresu mailowego, powinny skorzystać również szkoły, które chciałby wskazać uczniów nieposiadających własnych komputerów i chcących skorzystać z takiej formy pomocy.

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.