Police: Pościg za motorowerem zakończył się w rowie. 20-latek miał co najmniej kilka powodów, by uciekać

2020-04-08 14:41 gk
Policja
Autor: mat. policji

Uciekał przed policją, bo miał co najmniej kilka powodów. Pościg za 20-latkiem zakończył się w przydrożnym rowie. Teraz czekają go poważne kłopoty.

Do zdarzenia doszło 29 marca. Przed godziną 2:00 funkcjonariusze na jednej z polickich ulic zauważyli kierującego motorowerem, który poruszał się bez włączonych świateł i z wygiętą tablicą rejestracyjną, co uniemożliwiało jej odczytanie. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kiedy jednak policjant użył sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, kierujący motorowerem zaczął gwałtownie przyspieszać. Po przejechaniu kilku kilometrów, mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał ze skarpy i wylądował w przydrożnym rowie. Policjanci natychmiast wybiegli z radiowozu i zatrzymali kierującego.

Był to 20 letni mieszkaniec powiatu polickiego, który - jak się okazało - znajdował się pod wpływem alkoholu i narkotyków. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, pojazd nie jest ubezpieczony i nie posiada aktualnych badań technicznych. Jakby tego było mało, funkcjonariusze ujawnili przy 20 latku ponad gram amfetaminy. Od kierującego pobrana została krew do badań.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty. Za wszystkie popełnione czyny odpowie przed sądem.

Express Biedrzyckiej gość: Kamil Bortniczuk, tłumaczy Gowina: jego zachowanie jest wartościowe i ma sens.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.