Samochody już jeżdżą wyremontowaną ulicą Arkońską. Kiedy pojawią się tramwaje?

2020-02-15 8:55 gk
Ulica Arkońska otwarta dla ruchu
Autor: Grzegorz Kluczyński

Od piątku szczecińscy kierowcy mogą bez przeszkód poruszać się wyremontowaną ulicą Arkońską. Wśród mieszkańców pojawia się jednak pytanie o tramwaje, które będą poruszać się zupełnie nową trasą od pętli w Lesie Arkońskim do alei Wojska Polskiego.

O tym, że torowisko zostanie oddane do użytku nieco później niż sama ulica, wiadomo już od kilku miesięcy. Przyczyną tego opóźnienia jest konieczność budowy niezbędnej infrastruktury zasilającej sieć trakcyjną nad nowym torowiskiem, które zostało zbudowane od podstaw. Oznacza to, że na przejazd tramwajem mieszkańcy muszą jeszcze trochę poczekać. Jak długo?

- Jesteśmy na etapie planowania w zakresie linii tramwajowej na ul. Arkońskiej. Na ten moment nie ma konkretów w tej kwestii - tłumaczy Piotr Zieliński ze szczecińskiego magistratu. - Inwestycja zgodnie z umową powinna być zakończona w maju.

Od piątku, 14 lutego tramwajem można już dojechać do samej pętli Las Arkoński. Wcześniej było to niemożliwe ze względu na trwające prace budowlane. Przystanki końcowe znajdowały się przy ulicy Wojciechowskiego.