Uczniowie z Pogodna mają powody do dumy! Zakończyła się rozbudowa SP 48 [ZDJĘCIA]

2019-10-09 14:38 gk

Nowa sala gimnastyczna i pomieszczenia lekcyjne są już gotowe do użytku. Zakończyła się budowa nowego budynku oświatowego przy Szkole Podstawowej nr 48 przy ulicy Czorsztyńskiej na szczecińskim Pogodnie.

Już wkrótce uczniowie będą mogli korzystać z pomieszczeń znajdujących się w nowym budynku.

- Powstały przestronne i w pełni wyposażone sale lekcyjne - informuje Piotr Zieliński z urzędu miasta. - Na parterze znajdują się dwie sale do muzyki i plastyki z zapleczami. Na trzeciej kondygnacji znajdują się kolejne dwie sale, jedna do zajęć z przyrody i geografii, druga do zajęć z chemii i biologii. Obie te sale posiadają wspólne zaplecze. W nowym budynku znajduje się duża świetlica, toalety oraz winda.

Inwestycja obejmowała również budowę nowej sali gimnastycznej z szatniami, pomieszczeniami dla trenerów i magazynem. Nowy budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Obiekt obecnie czeka na odbiory i przekazanie do użytkowania.

W ramach inwestycji remontowana jest również stara sala gimnastyczna. Pracami objęte są izolacje ścian fundamentowych zewnętrznych, stolarka drzwiowa i okienna oraz ściany i sufit, a także podłoga. W zakres inwestycji wchodzi także przebudowa dachu i wymiana urządzeń sportowych i instalacji elektrycznej i oświetlenia. Remont starej sali ma się zakończyć w grudniu.

Koszt inwestycji to ponad 11 milionów złotych.