Warto spojrzeć w górę! Różowy Księżyc rozświetli niebo nad Szczecinem

2020-04-06 23:33 ei
Różowy Księżyc rozświetli niebo nad Szczecinem
Autor: ESKA INFO Szczecin Różowy Księżyc rozświetli niebo nad Szczecinem

Przed nami wyjątkowe zjawisko, nie tylko dla miłośników astronomii. Na nocnym niebie pojawi się tzw. "różowy Księżyc", czyli jedno z najpiękniejszych zjawisk, które możemy obserwować gołym okiem, a co najważniejsze - bez wychodzenia z domu!

Różowy Księżyc 2020 to jedna z najpiękniejszych zjawisk astronomicznych w kwietniu. Wyjątkową pełnię Księżyca będzie można zobaczyć w nocy z wtorku na środę czyli z 7 na 8 kwietnia, a dokładniej w środę bardzo wczesnym rankiem. W tym czasie Księżyc będzie wyglądał na największy i najjaśniejszy - zdecydowanie większy niż Superksiężyc, który mogliśmy zobaczyć w marcu.

Czy różowy Księżyc jest naprawdę różowy?

Nazwa zjawiska nie pochodzi od barwy tarczy Księżyca, lecz od koloru kwiatów floksu, których okres kwitnienia zaczyna się w kwietniu. Są one bardzo ważne w kulturze Indian z Ameryki Północnej i to właśnie dzięki nim pełnia Księżyca przypada w kwietniu zawdzięcza tę wyjątkową nazwę. Nie ma jednak powodu do rozczarowań. Tej nocy Księżyc będzie wyglądał wyjątkowo spektakularnie.

Kiedy obserwować różowy Księżyc?

Pełnię Księżyca można podziwiać bez wychodzenia z domu, co jest bardzo ważne w czasie panującej epidemii. Nie trzeba wychodzić na bulwary czy jechać nad Zalew Szczeciński, co w normalnej sytuacji byłoby pewnie wskazane. Wystarczy jednak wyjrzeć przez okno lub wyjść na balkon, by podziwiać go w pełnej krasie. Różowy Księżyc będzie można podziwiać już od godzin wieczornych we wtorek, 7 kwietnia, jednak stuprocentowa pełnia, a co za tym idzie - najlepszy efekt będzie można dostrzec w środę, 8 kwietnia, wczesnym rankiem, o godz. 4:35.

Super Raport 6 IV (Haidar, Czarnecki)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.