Nie żyje długoletni szef strażaków ochotników. Druh Andrzej miał 58 lat

i

Autor: wietzenu/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Odszedł na wieczną służbę

Nie żyje długoletni szef strażaków ochotników. Druh Andrzej miał 58 lat. Wzruszająca prośba rodziny

2023-11-27 9:17

W wieku 58 lat zmarł druh Andrzej Kwaśniewski, długoletni naczelnik OSP Rożnów. - Był to człowiek całkowicie oddany Ochotniczej Straży Pożarnej, zjawiał się na każdy alarm. Był nie tylko Naczelnikiem, ale też naszym mentorem, przyjacielem oraz nauczycielem. Zawsze pierwszy by ratować ludzkie życie - pożegnali druha Andrzeja jego przyjaciele z jednostki. Bliscy strażaka wystosowali wzruszającą prośbę do żałobników.

Nie żyje wieloletni naczelnik OSP Rożnów. Druh Andrzej miał 58 lat

Zmarł druh Andrzej Kwaśniewski, długoletni naczelnik OSP Rożnów. Strażak odszedł na wieczną służbę w sobotę, 25 listopada w wieku 58 lat. O jego śmierci jednostka poinformowała w mediach społecznościowych. Pamięć druha została uczczona w trakcie ceremonii, podczas której strażacy z Rożnowa uruchomili sygnały dźwiękowe i świetlne w swoim pojazdach.

- Na wieczną służbę odszedł nasz długoletni Naczelnik Andrzej Kwaśniewski. Był to człowiek całkowicie oddany Ochotniczej Straży Pożarnej, zjawiał się na każdy alarm. Był nie tylko Naczelnikiem, ale też naszym mentorem, przyjacielem oraz nauczycielem. Zawsze pierwszy by ratować ludzkie życie. Będzie nam Ciebie brakować, obiecujemy kontynuować Twoją misję na ziemi mając nadzieję, że kiedyś tam, u góry, znowu wszyscy się spotkamy - pożegnali druha Andrzeja przyjaciele z OSP Rożnów.

Kiedy pogrzeb strażaka z Rożnowa?

Pogrzeb druha Andrzeja odbędzie się w czwartek, 30 listopada. O godz. 13.00 w kościele parafialnym w Rożnowie rozpocznie się różaniec, a pół godziny później (godz. 13.30) sprawowana będzie msza święta pogrzebowa. Bliscy strażaka wystosowali wzruszającą prośbę do żałobników. Uczestnicy uroczystości ostatniego pożegnania zostali poproszeni o nieprzynoszenie kwiatów, lecz o wsparcie zbiórki przeznaczonej dla OSP Rożnów. 

Po akcji byłem wyczerpany
Sonda
Czy ostatnio straciłeś kogoś bliskiego?