Tarnów. Bezpaństwowiec zatrzymany po opuszczeniu więzienia. Nie miał obywatelstwa, bo jego kraj już nie istnieje [ZDJĘCIA]

2021-05-10 12:40
Tarnów. Wyszedł z więzienia i od razu został zatrzymany. Nie miał obywatelstwa, bo jego kraj już nie istnieje
Autor: Karpacki Oddział Straży Granicznej Mężczyzna nie posiadał obywatelstwa żadnego z istniejących obecnie państw.

Niedługo nacieszył się wolnością 55-letni cudzoziemiec, który niedawno opuścił mury zakładu karnego. Pochodzący z Bałkanów mężczyzna został zatrzymany w Tarnowie przez funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej kontrolujących legalność jego pobytu na terytorium Polski. Okazało się, że były członek zorganizowanej grupy przestępczej nie tylko nie ma dokumentów uprawniających go do przebywania w naszym kraju, ale nie posiada nawet obywatelstwa żadnego z istniejących obecnie państw.

Tarnów. Bezpaństwowiec zatrzymany po opuszczeniu więzienia

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w Tarnowie 55-letniego cudzoziemca, który dopiero co wyszedł z więzienia. Pochodzący z Bałkanów mężczyzna odsiadywał wyrok za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami. Do Polski przyjechał jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku. Łącznie za kratami spędził pięć lat i siedem miesięcy. Strażnicy graniczni zatrzymali go w związku z kontrolą legalności jego pobytu na terytorium RP. Okazało się, że mężczyzna nie tylko nie miał dokumentów upoważniających go do przebywania w Polsce, ale nie posiadał nawet obywatelstwa żadnego z istniejących obecnie państw. 55-latek urodził się na terenie ówczesnej Jugosławii, czyli państwa nieistniejącego od 2003 roku. Sam uważa się za Albańczyka z Kosowa, jednak nie miał obywatelstwa ani Albanii, ani Kosowa, ponieważ nie zdążył uregulować kwestii prawnych związanych z uzyskaniem odpowiednich dokumentów. Dodatkowo 55-latek znajdował się na liście osób niepożądanych w Polsce. Decyzją Sądu Rejonowego w Tarnowie zatrzymany cudzoziemiec został na 3 miesiące umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców. Równocześnie rozpoczęta została procedura identyfikacyjna, która pozwoli na potwierdzenie tożsamości mężczyzny, jak również wydanie dokumentów podróży oraz deportację cudzoziemca do kraju, który zostanie ustalony w trakcie procedury potwierdzającej obywatelstwo.

PRZECZYTAJ: Wypadek w Nowych Żukowicach. Motocyklista ciężko ranny po zderzeniu z samochodem [ZDJĘCIA]

ZOBACZ: CBA kontroluje gminę Dąbrowa Tarnowska. Chodzi o zamówienia publiczne

Marta Linkiewicz przed FAME MMA 10