CBA kontroluje gminę Dąbrowa Tarnowska. Chodzi o zamówienia publiczne

2021-05-10 8:55
CBA
Autor: CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego kontrolują gminę Dąbrowa Tarnowska. Jak czytamy w oświadczeniu umieszczonym na stronie internetowej CBA, przedmiotem kontroli są procedury dotyczące zamówień publicznych prowadzone w latach 2017-20. Służba antykorupcyjna nie poinformowała dotąd o żadnych wykrytych nieprawidłowościach, ani zatrzymaniach. Kontrola ma potrwać do 29 czerwca, ale w razie konieczności może zostać przedłużona o kolejne sześć miesięcy.

Trwa kontrola CBA w Dąbrowie Tarnowskiej

Dzisiaj (10 maja) Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o kontroli przeprowadzanej w gminie Dąbrowa Tarnowska. Czynności są prowadzone już od 31 marca i planowo potrwają do 29 czerwca, ale w razie konieczności mogą zostać przedłużone o kolejne sześć miesięcy. Służby antykorupcyjne ujawniły, że kontrola dotyczy procedur związanych z udzielaniem zamówień publicznych prowadzonych w latach 2017-20. Jak dotąd nie ma żadnych informacji o wykryciu nieprawidłowości w działaniu dąbrowskiego samorządu, ani o zatrzymaniu jakiejkolwiek osoby. Postępowanie kontrolne prowadzą funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Krakowie.

PRZECZYTAJ: Witowice Dolne. Trzy małe sowy wypadły z gniazda. Uratowali je strażacy [ZDJĘCIA]

- Funkcjonariusze Delegatury CBA w Krakowie rozpoczęli 31 marca 2021 r. kontrolę w Gminie Dąbrowa Tarnowska. W toku kontroli zostaną zbadane określone przepisami prawa procedury podejmowania i realizacji decyzji dotyczące udzielania zamówień publicznych przez Gminę Dąbrowa Tarnowska. Postępowanie obejmuje lata 2017-2020. Planowany termin zakończenia kontroli przypada na 29 czerwca 2021 r. Postępowanie, zgodnie z treścią ustawy o CBA, może jednak zostać przedłużone o kolejne 6 miesięcy - czytamy na stronie internetowej CBA.

ZOBACZ: Nowy Sącz. 30-letni mężczyzna zaatakował policjantów metalowym prętem. Wcześniej znęcał się nad swoimi rodzicami

Majowa śnieżyca w Warszawie