Voyager wraca do Krakowa. Będą kursy z Tarnowa, Nowego Sącza i Gorlic oraz nowa linia

Voyager wraca do Krakowa. Będą kursy z Tarnowa, Nowego Sącza i Gorlic oraz nowa linia
Autor: Trond Abrahamsen/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Popularny w regionie przewoźnik autobusowy Voyager w maju wznowi wykonywanie połączeń do i z Krakowa. Pasażerowie do stolicy województwa dojadą między innymi z Tarnowa, Nowego Sącza, czy Gorlic, ale będą również mogli skorzystać z nowej linii, przebiegającej przez miejscowości: Gorlice, Ryglice i Tarnów. Od początku pandemii koronawirusa przewoźnik zmagał się z problemami wynikającymi z ograniczeniami epidemiologicznymi, powodującymi spadek zainteresowania pasażerów korzystaniem z autobusów. Voyager po raz pierwszy zawiesił swoją działalność 1 kwietnia zeszłego roku.

Voyager wraca do Krakowa

To świetna wiadomość dla osób korzystających z komunikacji zbiorowej. Popularny w regionie przewoźnik od 24 maja wraca do Krakowa, a dodatkowo uruchamia nową linię, z której skorzystają między innymi mieszkańcy Ryglic. Tym samym do stolicy województwa Voyagerem będzie się można dostać z Gorlic, Nowego Sącza, Tarnowa, Wysowej-Zdroju, Rzepiennika, Olszyn oraz właśnie Ryglic. Powodem zawieszenia działalności przez Voyagera była pandemia koronawirusa, skutkująca między innymi wprowadzeniem obostrzeń sanitarnych oraz spadkiem zainteresowania korzystaniem z autobusów przez studentów i części pracowników, którzy przeszli na tryb zajęć zdalnych. Po raz pierwszy Voyager zawiesił wykonywanie kursów 1 kwietnia zeszłego roku. Potem linie były stopniowe odmrażane, jednak na drodze do nieskrępowanej działalności stawały kolejne fale koronawirusa.

PRZECZYTAJ: Tarnów. Bezpaństwowiec zatrzymany po opuszczeniu więzienia. Nie miał obywatelstwa, bo jego kraj już nie istnieje [ZDJĘCIA]

ZOBACZ: Wypadek w Nowych Żukowicach. Motocyklista ciężko ranny po zderzeniu z samochodem [ZDJĘCIA]

4-letnia Iza zginęła pod kołami ładowarki