Wyjeżdżasz w niedzielę z Tarnowa? Odbierz zaświadczenie do głosowania poza miastem

2020-07-09 7:36 ŁG
Rynek w tarnowie
Autor: Łukasz Grygiel Chcąc głosować poza Tarnowem musisz złożyć specjalny wniosek. Termin mija 10 lipca o 12:00

To już ostatnie chwile przed ciszą wyborczą. Mieszkańcy regionu tarnowskiego w niedzielę wezmą udział w II turze wyborów. Ci, którzy wyjeżdżają poza miasto wciąż mogą złożyć specjalny wniosek, by mieć możliwość oddania głosu poza Tarnowem.

Wystarczy wybrać się do Urzędu Miasta przy ul. Nowej 4, do pokoju nr 128. Weźcie ze sobą dowód osobisty. Czasu jest niewiele. Termin składania wniosku mija w piątek 10 lipca w samo południe.

Zaświadczenie uzyskać może każda osoba wpisana do spisu wyborców w Tarnowie. Do odbioru zaświadczenia można upoważnić inną osobę.

- Aby przyśpieszyć wszystkie procedury, co zapobiegnie tworzeniu się kolejek, sugeruje wydrukowanie i wypełnienie wniosku w domu i przyniesienie go do urzędu, a w razie braku takiej możliwości wzięcie druku w samym urzędzie, wypełnienie go i przekazanie odpowiedniemu urzędnikowi – apeluje prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Zaświadczenie uprawnia do otrzymania karty do głosowania i oddania głosu w dowolnie wybranym miejscu w Polsce. Zagłosować możecie również w swoim stałym miejscu zamieszkania lub za granicą w polskim obwodzie głosowania. Jeśli otrzymacie zaświadczenia automatyczne jesteście skreśleni ze spisu wyborców w macierzystym obwodzie głosowania.

Wybory 2020: Jak głosować w II turze?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.