Zygmunt urządził żonie Janinie krwawą jatkę. 73-letnia kobieta nie żyje! Znaleźli narzędzie zbrodni

i

Autor: shutterstock 73-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa żony. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Horror pod Tarnowem

Zygmunt urządził żonie Janinie krwawą jatkę. 73-letnia kobieta nie żyje! Znaleźli narzędzie zbrodni

2022-12-20 9:05

73-letnia mieszkanka gminy Dąbrowa Tarnowska została zamordowana przez swojego męża. Do tragedii doszło w środku nocy w sobotę, 17 grudnia, kiedy rodzina położyła się już spać. Zaatakowana kobieta krzykiem zaalarmowała jednego z synów, który w pokoju rodziców zastał swojego ojca, stojącego z nożem nad łóżkiem zakrwawionej żony. Niestety kobiety nie udało się uratować.

Tragedia pod Tarnowem. 73-letnia kobieta zamordowana przez swojego męża

W sobotę, 17 grudnia około godz. 1.00 w nocy 73-letnia mieszkanka gminy Dąbrowa Tarnowska została zamordowana przez swojego męża, będącego w tym samym wieku. Poszkodowana została kilkukrotnie raniona ostrym narzędziem w klatkę piersiową. Niestety pomimo działań podjętych przez ratowników, jej życia nie udało się uratować. Rzecznik Prokuratory Okręgowej w Tarnowie Mieczysław Sienicki przekazał portalowi kurierdabrowski.pl, że zaatakowana przez męża kobieta swoim krzykiem zaalarmowała dorosłego syna, mieszkającego razem z rodzicami, który przybiegł do ich pokoju. Zastał tam ojca Zygmunta, stojącego z nożem nad łóżkiem zakrwawionej żony Janiny. Śledczy znaleźli i zabezpieczyli narzędzie zbrodni. Nóż miał wówczas ułamaną rękojeść.

Zatrzymany 73-latek nie przyznał się do winy i nie był w stanie wyjaśnić przebiegu dramatycznych zdarzeń, do których doszło w jego domu. Z relacji bliskich wynika, że kilka miesięcy wcześniej Zygmunt przeszedł wylew krwi, co wpłynęło na jego zachowanie. Mężczyzna stał się pobudzony oraz agresywny. Podejrzany zostanie poddany badaniom psychiatrycznym, które określą stopień poczytalności.

Jaka kara grozi 73-letniemu mężczyźnie?

Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na postawienie 73-latkowi zarzutu zabójstwa. Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej, na wniosek dąbrowskiej prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zarzucone mężczyźnie przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Biały horror w Sokołowie Podlaskim. 40-latek zamarzał na śniegu, pomoc przyszła w ostatniej chwili